HOBBYROZRYWKA

Zabawki i modele kolekcjonerskie aut dla fanów motoryzacji

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Zabawki i modele kolekcjonerskie aut dla fanów motoryzacji

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedy słyszysz hasło „klocki LEGO”, zapewne przychodzi Ci na myśl dziecięca zabawa. Czy jednak klocki LEGO to produkt, który jest ograniczony wyłącznie do najmłodszych użytkowników? Oczywiście, że nie, czego dobrym przykładem są zaawansowane modele LEGO, w tym w szczególności zestawy LEGO Technic samochody. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź na to pytanie. Dowiedz się, czym są modele kolekcjonerskie LEGO i wybierz jeden z nich.

LEGO Technic samochody – na czym to polega?

LEGO Technic to seria zestawów, które – pomimo ich różnorodności – łączy jeden ważny czynnik: mają one za zadanie możliwie jak najwierniej odwzorować prawdziwe pojazdy. A zatem, klocki LEGO Technic to przede wszystkim małe, składane repliki samochodów, ale także, o czym nie wolno zapominać, również samoloty, motocykle czy pojazdy wykorzystywane podczas prac budowlanych.

Klocki LEGO Technic – dla kogo jest to dobre rozwiązanie?

Wbrew obiegowej opinii klocki LEGO Technic nie są przeznaczone jedynie dla małych dzieci. Co więcej, w przypadku niektórych modeli jest wręcz przeciwnie, a zaawansowane modele LEGO mogą być dla dorastających maluchów zbyt skomplikowane. Oczywiście, można podarować im niektóre modele, a zabawa pomoże im znacząco w rozwijaniu zdolności manualnych i kognitywnych, doskonaleniu wyobraźni przestrzennej oraz logicznego myślenia. Klocki LEGO Technic to również dobry sposób na nauczenie dziecka cierpliwości. Pociecha, szukając pojedynczych, drobnych elementów powinna nauczyć się, że osiągnięcie może wymagać uporu, dyscypliny oraz konsekwencji. Jest to wartościowa lekcja, której nie sposób przecenić.

Jak już jednak wspomniano, zaawansowane modele LEGO Technic nie są przeznaczone dla najmłodszych. Zaawansowane, rozbudowane modele kolekcjonerskie LEGO mogą być ciekawym sposobem na zbudowanie imponującego zbioru kultowych pojazdów przez dorosłych fanów klocków. Seria ta stanowi świetne rozwiązanie dla każdego, kto ma w sobie duszę majsterkowicza i/lub jest fanem motoryzacji oraz techniki.

Kolekcja LEGO Technic charakteryzuje się przede wszystkim różnorodnością. Oczywiście, prym wiodą tu samochody wyścigowe znanych marek (w tym np. LEGO Ferrari). Poniżej zostały przedstawione jedynie niektóre spośród wszystkich zestawów, które są dostępne w ramach asortymentu LEGO Technic:

Bugatti Chiron

Bugatti to jedna z najbardziej znanych marek, jeśli chodzi o pojazdy z kategorii samochody wyścigowe. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że pojazdy z tej marki znalazły swoje odwzorowanie w klockach LEGO. Model Bugatti Chiron został przygotowany w skali 1:8, z pieczołowitą dbałością o szczegóły. Na uwagę zwraca nie tylko wygląd (w tym w szczególności świetnie przygotowane wnętrze pojazdu), ale także takie dodatkowe funkcjonalności jak na przykład kluczyk, który pozwala zwiększyć maksymalną prędkość pojazdu, czy otwierane drzwi.

LEGO Ferrari Daytona SP3

LEGO Ferrari Daytona SP3 to kolejny z zestawów, na które warto zwrócić uwagę. Skąd wynika taki stan rzeczy? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: świetny wygląd, który dobrze odzwierciedla design prawdziwego pojazdu, a także silnik z ruchomymi tłokami, otwierane drzwi czy zdejmowany dach. Jeśli dodamy do tego charakterystyczne dla Ferrari wzornictwo, okaże się, że mamy do czynienia z LEGO Ferrari, tj. modelem kolekcjonerskim, który powinien posiadać każdy, kto uwielbia samochody wyścigowe.

LEGO Lamborghini Sián FKP 37

Lista cenionych samochodów wyścigowych nie byłaby pełna, gdyby nie auta marki Labmorghini. Producent LEGO dobrze zdaje sobie z tego sprawę, czego efektem było opracowanie modelu Lamborghini Sián FKP 37. Tym, na co zwraca uwagę LEGO Lamborhini jest m.in. świetny, nowoczesny wygląd będący dobrym odwzorowaniem prawdziwego auta oraz dodatkowa zawartość online (aby przekonać się, co ona zawiera, wystarczy znaleźć kod umieszczony we wnętrzu auta). Oprócz tego zestaw ów charakteryzuje się ruchomymi elementami, w tym w szczególności silnikiem z poruszającymi się tłokami.

Modele kolekcjonerskie LEGO Technic

LEGO Technic to kolekcja zestawów, które mogą być świetnym rozwiązaniem na rozwijanie pasji do motoryzacji, doskonalenie zdolności logicznego myślenia lub po prostu kreatywne spędzenie wolnego czasu. Warto zainteresować się ofertą tego renomowanego, duńskiego producenta, jeśli chcesz zrobić prezent sobie lub bliskiej osobie. Ułożony pojazd znanego producenta (Dom’s Dodge Charger, Porsche 911 RSR, Formula E® Porsche 99X Electric itp.) może stać się dobrą ozdobą np. w salonie gościnnym.

Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że samochody wyścigowe LEGO to nie tylko statyczne modele, które spełniają wyłącznie funkcję dekoracyjną. Ważna jest też w tym przypadku między innymi opcja LEGO Power Functions. LEGO Power Functions pozwala na sterowanie pojazdem poprzez funkcję Bluetooth. Dzięki temu możesz liczyć na emocjonującą zabawę każdego dnia.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*