ZDROWIE

Zdrowie psychiczne Polaków. W jakiej kondycji psychicznej jesteśmy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zdrowie psychiczne Polaków. W jakiej kondycji psychicznej jesteśmy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który został ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. To ważny dzień mający na celu nakreślić i zwiększyć świadomość całego społeczeństwa na temat chorób i walki ze stygmatyzacją społeczną. W dzisiejszym świecie, gdy z każdej strony jesteśmy narażeni na bardzo dużo negatywnych informacji, frustracji i niepokoju, zdrowie psychiczne może na tym mocno ucierpieć. Mogą powstać w ten sposób zaburzenia aktywności, stres, zaburzenia snu i brak energii, które wpływają na nasze życie codzienne. Zadamy sobe dzisiaj pytanie: Jak sobie z nimi radzić?

Dwa lata pandemii, wojna i inflacja. Negatywne wydarzenia, które wpływają na funkcjonowanie człowieka

Pierwsze, poważne skutki, przez które psychika człowieka mocno ucierpiała, miała miejsce w całym okresie pandemii. Całe społeczeństwo było zamknięte w domach, a komunikacja odbywała się przez Internet. Wiele ludzi straciło pracę i musiało szukać zatrudnienia w innym miejscu. Część straciła również swoich bliskich przez koronawirusa. W dłuższej perspektywie musiało mieć to negatywny wpływ na zachowania i sposób myślenia człowieka. Nie tylko nas samych, ale otaczających bliskich, którzy być może również potrzebują pomocy.

Następnie przyszła wojna, która obecna jest za naszą wschodnią granicą. Razem z nią rosną ceny, pojawia się inflacja, wiele produktów i usług drożeje, co może jeszcze bardziej dotknąć osoby, które nie były na ten czas zabezpieczone. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tą ciężką sytuacją jest skorzystanie z pomocy specjalisty, którym jest psycholog Lublin, aby otrzymać wsparcie adekwatne do potrzeb.

Badania opisują jasno. Zdrowie psychiczne Polaków uległo pogorszeniu

Nawet 40% Polaków ocenia, że ich kondycja psychiczna obniżyła się podczas pandemii. Nie ma co się temu dziwić. Każdy z nas był odcięty od jakichkolwiek kontaktów ludzkich. Pojawił się lęk, depresja, pogorszenie relacji z bliskimi, wypalenie zawodowe. Nie wolno lekceważyć pierwszych symptomów choroby i w tym celu najlepszą opcją jest wsparcie ze strony specjalisty. Równowaga psychiczna jest niezwykle istotna, aby móc z powrotem funkcjonować w społeczeństwie i cieszyć się każdego dnia szczęściem.

Psychoterapia Lublin w Centrum Psychoterapii Smart Heart, to wyjątkowe spotkanie dwóch osób, które może zmienić Twoje podejście do aktualnej sytuacji. To sposób na radzenie sobie z przeciwnościami losu, dzięki dobraniu odpowiedniej formy leczenia różnych zaburzeń. Psycholog wesprze Cię emocjonalnie, aby poprawić komfort Twojego życia. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*