ZDROWIE

Jak poprawić kolor zębów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak poprawić kolor zębów?

Artykuł sponsorowany

Zdrowy, biały uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Podczas rozmowy uzębienie to jedna z tych rzeczy, na które się patrzy, aby móc ocenić swojego rozmówcę. Dbanie o stan uzębienia jest niezwykle ważne również w kontekście zdrowotnym. Niestety zmorą wielu ludzi jest nieestetyczny kolor zębów, który może być aż odtrącający. Koniecznie sprawdź, jak można skutecznie wybielić zęby!

Metody wybielania zębów

Rozwój branży dentystycznej pozwala przebierać w zabiegach, dzięki którym poprawisz wygląd swoich zębów. Gabinety dentystyczne oferują szereg usług, które mniej lub bardziej skuteczny sposób pozwolą Ci zadbać o wygląd swojego uśmiechu. Niektóre z nich trwają i kosztują mniej od innych, ale za to cechują się niższą skutecznością. Na który z nich warto się zdecydować? Wszystko to zależy od Ciebie!

Usuwanie kamienia nazębnego

W przypadku nagromadzonego osadu zmineralizowanej płytki nazębnej należy zdecydować się na zabieg usuwania kamienia nazębnego. Jak wygląda ten zabieg? Usuwanie kamienia nazębnego obejmuje skaling (jest to usuwanie płytki nazębnej, w której skład mogą wchodzić resztki pokarmu, ślina lub bakterie), piaskowanie (usługa polegająca na czyszczeniu zębów za pomocą zawiesiny ze środkami czyszczącymi) oraz z lakierowania zębów. Jest to usługa, którą powinno wykonywać się regularnie, a to ze względu na możliwość gromadzenia się osadu. Dzięki systematycznemu przeprowadzaniu zabiegu usuwania kamienia nazębnego można zapobiec gromadzeniu się bakterii i drobnoustrojów, które mogą wpłynąć na powstanie próchnicy lub innych chorób uzębienia. Taki zabieg może wykonać Ci każdy dentysta Wołomin to miejscowość, w której znajdziesz klinikę oferującą zabieg usuwania kamienia nazębnego w atrakcyjnych cenach.

Metoda nakładkowa wybielania zębów

Metoda nakładkowa wybielania zębów to stosowanie specjalnych nakładek na zęby, które dopasowane są do każdego pacjenta indywidualnie. Jednorazowo nałożone nakładki można stosować przez kilka tygodni.

Wybielanie lampą Beyond Polus

Zabieg wybielania zębów za pomocą lampy Beyond Polus to jeden z najbardziej uznanych metod poprawiania estetyki uśmiechu w Polsce. Jest to usługa zapewniająca natychmiastowy i trwały efekt. Zabieg jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny dla pacjenta, a efekt można zauważyć już po pierwszej wizycie u dentysty. Więcej na temat tego zabiegu przeczytasz na https://focusdentalclinic.pl.

Żelowe wybielanie zębów

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod wybielania zębów. Polega ona na nałożeniu specjalistycznego żelu na uzębienie pacjenta. Dzięki takiej metodzie można naprawdę szybko wybielić zęby. Co ważne, jest to szybki zabieg, który nie powoduje nagromadzenia niepotrzebnego stresu, który często towarzyszy pacjentom przy wizytach u stomatologów.

Licówki

Dla wielu osób naprawdę zły stan uzębienia może oznaczać wiele nieprzyjemności. Na szczęście stosowanie licówek to metoda, która poprawi wygląd uśmiechu. Niestety jest to dość drogi zabieg. Przywrócić idealny wygląd zębów można za pomocą zastosowania nakładek kompozytowych lub porcelanowych, które popularnie nazywa się licówkami. Należy jednak zaznaczyć, że wykonanie ich jest nieodwracalne, ponieważ zabieg wymaga szlifowania oraz zmiany naturalnego kształtu zęba. W przypadku utracenia lub uszkodzenia nakładki konieczna będzie wymiana w gabinecie dentystycznym.

Fot.: Gerd Altmann/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*