MODA I URODAWŁOSY

Zastanawiasz się, jaka suszarka do włosów będzie dla Ciebie najlepsza? Podpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zastanawiasz się, jaka suszarka do włosów będzie dla Ciebie najlepsza? Podpowiadamy!

Pielęgnacja włosów to nie tylko mycie i nakładanie odżywki. Ważnym etapem jest także ich suszenie. A do tego niezbędna jest dobra suszarka do włosów.  Jeśli chodzi o zakup tego urządzenia, zdecydowanie warto zainwestować w model wysokiej jakości. Inwestycja w odpowiednią suszarkę może sprawić, że po wysuszeniu włosy nie będą suche i łamliwe, a błyszczące i zdrowe. Jak wybrać suszarkę do włosów? Sprawdź!  

Określ swoje potrzeby   

Wybór suszarki do włosów powinnaś zacząć od sprecyzowania swoich wymagań, co do tego urządzenia. Jeśli szukasz suszarki dla siebie lub swoich dzieci, lepiej sprawdzi się do tego inny model, niż jeśli profesjonalnie zajmujesz się stylizacją fryzur. W drugim przypadku będziesz potrzebować suszarki o większej mocy, z dodatkowymi akcesoriami, która będzie lekka i prosta w obsłudze.   

Suszarki jonowe i turmalinowe – do gęstych, puszących się włosów    

Masz grube i puszyste włosy? W takim razie suszarka jonowa lub turmalinowa będzie dobrą opcją dla Ciebie. Tego rodzaju urządzenia wydzielają jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie wody, dzięki czemu włosy suszą się szybciej. Co więcej, włosy pokryte jonami ujemnymi są lepiej chronione. A w przypadku włosów puszących się bardzo ważne jest, aby chronić je przed dalszym wysychaniem.   

Suszarki ceramiczne i porcelanowe – do włosów suchych lub cienkich   

Suszarki z plastikową lub metalową obudową i porcelanową, lub ceramiczną osłoną rozpraszają ciepło w sposób mniej szkodliwy dla włosów. Ponadto ciepło jest równomiernie rozprowadzane, co jest korzystne dla włosów suchych lub cienkich, które szybko się odwadniają. Jeśli nie wiesz, jaki masz rodzaj włosów, najbezpieczniejszym wyborem jest kupno suszarki ceramicznej lub porcelanowej. Tego rodzaju modele są odpowiednie dla każdego rodzaju włosów.

fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Temperatura i moc  

Są to dwa kryteria, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do włosów. Moc większości suszarek waha się od 1200 do 2400 watów. Modele przekraczające 2000 watów są podobne do tych, których używają profesjonaliści w salonach. Fryzjerzy i styliści używają zwykle modeli z tak zwanymi silnikami „AC”, najczęściej produkowanymi we Włoszech. Są to niezawodne modele – wydajniejsze i solidniejsze niż te produkowane w Chinach, których silnik nazywa się „DC”.    

Im mocniejsza suszarka do włosów, tym mocniejszy i cieplejszy wydziela strumień powietrza.

Dobrym rozwiązaniem są modele, które umożliwią regulację zarówno temperatury, jak i przepływu powietrza (najbardziej zaawansowane suszarki do włosów mają do 3 poziomów regulacji obu tych parametrów). Regulacja temperatury i przepływu powietrza jest dobrą propozycją dla tych, którzy mają rano bardzo mało czasu na wystylizowanie swojej fryzury i potrzebują funkcji turbo. Funkcja nadmuchu zimnego powietrza pozwoli Ci lepiej utrwalić fryzurę i ograniczyć elektryzowanie się włosów.  

Właściwy sposób korzystania z suszarki do włosów

Przed rozpoczęciem suszenia spryskaj włosy środkiem termoochronnym, aby chronić je przed działaniem wysokiej temperatury. Niezależnie od tego, czy chcesz wyprostować, czy zakręcić włosy, zacznij od ich wstępnego wysuszenia za pomocą szerokiej końcówki. Jeśli masz cieńszą, użyj jej do prostowania włosów, umieszczając suszarkę tuż nad pasmem o szerokości około 5-6 cm, naciągniętych na okrągłą szczotkę. Jeśli Twoje urządzenie ma funkcję suszenia zimnym powietrzem, użyj go, by utrwalić fryzurę. Aby nadać swoim lokom sprężystości, załóż dyfuzor na końcówkę suszarki, a następnie umieść pasma między jego zębami, gdy będą już prawie suche, wykonując delikatne ruchy. Aby ułatwić sobie zadanie, zawsze zaczynaj od pasm pod spodem, a kończ na pasmach na czubku głowy.   

Fot. Gratisography/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*