GOTOWANIE

Zaparzajmy – eksperymenty z herbatą

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Zaparzajmy – eksperymenty z herbatą

Nie wyobrażasz sobie dnia bez kubka gorącej, aromatycznej herbaty? Dowiedz się, w czym tkwi sekret jej parzenia w ramach warsztatów online.

Herbata ze względu na swoje walory smakowe jest ceniona od tysięcy lat. W różnych zakątkach świata jej miłośnicy sięgają po nią również za sprawą licznych właściwości leczniczych. Podczas najbliższych warsztatów, które odbędą się we wtorek 26 stycznia o godz. 18.00 w formie online będzie można dowiedzieć się więcej, na temat sposobów uprawy oraz parzenia tego niezwykłego napoju. Warsztaty poprowadzi promotorka kultury picia herbaty w Polsce Jolanta Jona, autorka bloga Herbaciany Notes, inicjatorka powstania Warszawskiego Kolektywu Herbacianego oraz jedna z organizatorów Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj!

Parzenie herbaty jako rytuał

Prowadząca zajęcia podpowie, jak spośród wielu jej rodzajów wybrać tę najlepszą. To także okazja, aby poznać lepiej tajniki parzenia herbaty, które w wielu kulturach jest prawdziwym rytuałem, \bowiem od niego zależy wydobcycie jej najlepszego smaku oraz aromatu. Część warsztatów będzie poświęcona m.in. zielonej herbacie chińskiej i japońskiej oraz różnicom w sposobie ich parzenia w tych krajach. Organizatorem spotkania jest MAL Studnia Bielańskiego Ośrodka Kultury, transmisja odbędzie się na jego profilu FB.

Fot. Jason Goh/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*