PODRÓŻEROZRYWKA

Wakacje 2021 – jakie kierunki będą w tym roku popularne?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Wakacje 2021 – jakie kierunki będą w tym roku popularne?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wakacje 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Zapewne większość z nas już planuje, gdzie dokładnie je spędzi. Biura podróży oferują wiele kierunków wyjazdów. Zaczynając od znanych europejskich miast, a kończąc na egzotycznych i ciepłych krajach. W ich ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Śmiało, można powiedzieć, że proponowane kierunki podpasują nawet największym koneserom wycieczek.

Sprawdźmy zatem najnowsze propozycje na rok 2021. Jakie z nich warto wyróżnić? W tym artykule zostanie to dokładnie przedstawione i opisane.

Kostaryka

Kraj ten wyróżnia się przede wszystkim bujną zielenią i niesamowitą przyrodą. Lasy deszczowe, czy podzwrotnikowa fauna, w której skład wchodzą kolibry, tukany, leniwce, żaby i motyle, stanowią przeważający punkt w krajobrazie Kostaryki. Warto zaznaczyć, że dalej można napotkać w tym miejscu czynne wulkany. Dużą atrakcją dla zwiedzających jest przejazd po linie w lesie chmurowym. Niesie, to za sobą fantastyczne i pełne adrenaliny przeżycia. Nie sposób nie skorzystać z rejsu po tropikalnej rzece wzdłuż Parku Narodowego Torguero. Jeśli chce się dobrze zobaczyć uroki tego pięknego kraju, nie można zapomnieć o dobrej lornetce lub teleobiektywie! Korzystający z pakietu wycieczki skorzystają również z wypoczynku na pięknych plażach i wykąpią się w Pacyfiku!

Trasa wycieczki daje niezapomniane wrażenia i przeżycia. Warto pojechać w tę podróż i poznać Kostarykę od samego środka!

Singapur + Malezja

Oba państwa kojarzą się z przede wszystkim z wielkim luksusem. Nie jest to przypadkowe. Inwestycje szejków uczyniły z nich bardzo bogate i prestiżowe. Jednak nie same pieniądze czynią z nich godne uwagi i zobaczenia. Zwiedzić można ogrody botaniczne z bogatym gatunkiem roślin, czy zachwycające i zapierające dech w piersiach Wzgórze Camerona. Na nim co ciekawe znajdują się plantacje herbaty. Warto obejrzeć wiele zabytków i cudów natury, oznaczonych klasą UNESCO. Duże wrażenie na zwiedzającym zrobią Jaskinie Batu. Prowadzą przez nią malownicze i kolorowe schody. Jednym z ważniejszych punktów wycieczki jest zobaczenie malezyjskiej perły, czyli archipelagu Langkawi z pięknymi plażami i bujną roślinnością.

Zarówno w Singapurze, jak i Malezji znajdują się tory wyścigowe, na których odbywają się wyścigi Formuły 1. W Singapurze zobaczyć go można ze słynnego hotelu Marina Bay Sands, skąd rozciąga się zachwycający widok na całe miasto. W Malezji tor do zobaczenia będzie w Kuala Lumpur.

Taka wycieczka prowadzi zwiedzających przez niesamowite uroki dwóch pięknych i bogatych państw. Z całą pewnością zobaczenie ich da niezapomniane przeżycia.

Fot. akenarinc/Pixabay

Tanzania + Zanzibar

Oba miejsca kojarzone mogą być z wielu programów telewizyjnych. Pokazuje to na przestrzeni ostatniego czasu ich popularność wśród ludzi na całym świecie. Któż by nie chciał zobaczyć na własne oczy Safari? Taka wycieczka daje taką możliwość. Jest ono do obejrzenia w najsłynniejszym rezerwacie zwierząt w Afryce, czyli Parku Narodowym Serengeti. Ujrzeć z bliska będzie można egzotyczna i dzikie zwierzęta, takie jak: lew, lampart, nosorożec, słoń, czy bawół. Możliwe będzie poznanie życia w jednej z tanzańskich wiosek. Zobaczyć można będzie tryb życia ludzi tam mieszkających, ich zwyczaje i codzienne zajęcia. Wycieczka poprowadzi także nad Jezioro Manyara. Dostrzec w tym miejscu można, chociażby flamingi.

Zanzibar jest wyspą, która słynie z zapachu przeróżnymi przyprawami. Nie da się opisać klimatu jej kiedy samemu się tam nie było. Nie sposób nie wspomnieć o relaksie dla uczestników wyprawy na plaży nad Oceanem Indyjskim.

Trasa i atrakcje wycieczki pokażą Zanzibar i Tanzanię od strony znanej z telewizji. Na żywo będzie można zobaczyć wiele zwierząt i wczuć się w wyjątkowy klimat tego rejonu świata.

Fot. Mariola Grobelska/Unsplash

Portugalia

Trasa wycieczki proponowanej przez biuro podróży wiedzie od Lizbony po Algarve. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to na zbyt dużo. Jednak jest to bardzo interesująca i bogata oferta. Zwiedzić Lizbonę będzie można, przemieszczając się słynnym tramwajem elevador. Co ciekawe przejedzie on przez większość wąskich uliczek tego pięknego i zachwycającego miasta. Zwiedzanie stolicy Portugalii w takiej formie nie jest częstym zjawiskiem! Na każdym kroku widoczne są liczne kościoły, katedry, kawiarenki, małe sklepy, czy prywatne warsztaty. Nadaje, to magii portugalskim miastom. Do zobaczenia w programie wyjazdu jest również arcydzieło w stylu manuelińskim, a także Zespół Klasztorny Hieronimitów.

W Setubal uczestnicy wyjazdu będą mogli skorzystać z uroków miejscowych plaż, a także rejsu statkiem. Podczas niego obserwować można dziko żyjące delfiny! Algarve zachwyci przebywających tam piękną linią brzegową, klifami i zatoczkami wśród potężnych skał.

Portugalia magnetyzuje od pierwszej chwili! Skorzystanie z tej oferty biura podróży pozwoli na odkrycie najpiękniejszych miejsc tego kraju i oddanie się w pełni portugalskiemu klimatowi.

Fot. Nick Karvounis/Unsplash

Biuro podróży oferuje wycieczki w przeróżne miejsca na świecie. Propozycje podane wyżej są przykładowymi, którymi na pewno warto się zainteresować. Warto już teraz zaplanować swój odpoczynek!

Fot. Asad Photo/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*