MODA I URODA

Szukasz perfum dla siebie? Próbki perfum to najlepszy sposób testowania zapachów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Szukasz perfum dla siebie? Próbki perfum to najlepszy sposób testowania zapachów

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szeroki wybór perfum w perfumeriach i drogeriach na pewno nie ułatwia wyboru osobom, które nie zdefiniowały jeszcze, jak powinna pachnieć kompozycja, w której czują się najlepiej. W internecie możesz znaleźć artykuły o prawidłowym testowaniu zapachów, ale jedynym niezawodnym sposobem jest wykorzystanie próbek perfum. Przekonaj się dlaczego.

Piramida zapachowa, czyli… największa pułapka w perfumerii

Każda kompozycja zapachowa ułożona jest w taki sposób, że poszczególne akordy uwalniają się po innym czasie. Zaraz po aplikacji poczujesz nuty głowy, czyli najświeższe i najbardziej intensywne składniki, które utrzymują się zwykle do kilkunastu minut. Następnie zauważysz, że perfumy zmieniają się, co jest skutkiem uwolnienia się nut serca, w którym mogą występować już zupełnie inne akordy, najczęściej nieco bardziej stonowane, odrobinę cięższe.

Jeżeli nie pospieszysz się zbytnio z zakupami w stacjonarnej perfumerii, prawdopodobnie zdążysz wyczuć różnicę między górnymi i średnimi nutami kompozycji. Jednak mało prawdopodobne, że doczekasz się uwolnienia nut bazy, które stają się wyczuwalne niekiedy nawet po kilku godzinach. Te znacząco różnią się od głowy i właśnie tu czai się pułapka. Może się zdarzyć, że górne nuty Twoich nowych perfum nie będą Ci odpowiadać, co będzie bardzo frustrujące po wydaniu na flakonik kilkuset złotych.

Daj sobie czas na decyzję

Właśnie dlatego szybkie i spontaniczne kupowanie perfum w stacjonarnych perfumeriach na podstawie wrażeń z górnych nut kompozycji, nie jest najlepszym pomysłem, jeśli szukasz perfum, w których będziesz czuć się swobodnie. W ten proces warto zainwestować nieco czasu i pieniędzy, które jednak zwrócą Ci się w postaci najlepszego możliwego wyboru. Jak to zrobić? Sięgnij po próbki perfum.

Zapoznaj się z oryginalnym zapachem w różnych sytuacjach

Próbki perfum (odlewki perfum) to oryginalne zapachy, zamknięte we flakonikach o małej objętości. Możesz kupić je za ułamek ceny pełnego flakonu i dokładnie poznać każdą nutę kompozycji. Dlaczego warto to zrobić? Ponieważ testując zapach na sobie, przekonasz się:

  • jak kompozycja układa się na Twojej skórze;
  • czy perfumy są dla Ciebie wystarczająco trwałe;
  • jak zapach sprawdza się przy różnych okazjach, np. w pracy, na spotkaniu ze znajomymi czy na randce;
  • czy jest to kompozycja odpowiednia na daną pogodę;
  • jak na perfumy reagują osoby z Twojego otoczenia.

Przede wszystkim jednak ocenisz swoje samopoczucie i to, czy dany zapach rzeczywiście odpowiada Ci w swojej pełnej krasie. Perfumy to drugie ubranie, uzewnętrznienie Twojego charakteru i temperamentu, dlatego przy ich wyborze nie może być żadnego przypadku.

Testu perfumy na różne okazje

W toaletce każdej osoby powinny znaleźć się przynajmniej trzy rodzaje perfum – lekkie i orzeźwiające perfumy na lato, ciepłe i przytulne kompozycje zimowo-jesienne oraz aromatyczna, nienachalna kompozycja, sprawdzające się dobrze przez cały rok. Dlatego warto świadomie wybrać kilka zapachów, poświęcając odrobinę czasu na znalezienie najlepszych perfum.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*