KARIERA I FINANSE

Szkolenia okresowe BHP dla pracowników. Teoria i praktyka w jednym razem z EHS Consulting

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Szkolenia okresowe BHP dla pracowników. Teoria i praktyka w jednym razem z EHS Consulting

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pracodawcy mają obowiązek przeprowadzenia szkolenia wstępnego z BHP. Jest to uwarunkowane specjalnymi przepisami. W Kodeksie pracy w art. 273³ czytamy: Pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Szkolenie okresowe BHP przeprowadzane jest w różnych odstępach czasu w zależności od stanowiska. Przepisy pozwalają na kurs w formie online lub stacjonarnie i zapoznanie się z obowiązującymi normami oraz regulacjami. Zrób to już teraz ze specjalistami EHS Consulting.

Zapisz się na szkolenie okresowe z EHS Consulting i zdobądź aktualną wiedzę o BHP

Pracodawca, który kieruje pracownika na szkolenie okresowe mające na celu aktualizację wiedzy o bhp, zapewnia im nie tylko dobre i bezpieczne warunki pracy, ale i działa zgodnie z przepisami. Jeden mały błąd np. na placu budowy może wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla zdrowia i życia pracowników, ale nie tylko. To również poważne problemy dla samego pracodawcy w przypadku kontroli, która może wykazać, że człowiek w miejscu pracy nie był odpowiednio zabezpieczony lub nie znał przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Szkolenia okresowe BHP Warszawa z EHS Consulting to merytoryczne przygotowanie w formie teorii i praktycznych umiejętności, a zakres tematyczny różni się w zależności od zajmowanego stanowiska pracy. Zdobyta wiedza pozwoli na uniknięcie wypadków i sytuacji kryzysowych dla pracowników.

Szkolenia stacjonarne i online. Poznaj zakres materiału i omawiane zagadnienia

Kurs BHP dla pracowników i pracodawców obejmuje najważniejsze informacje dopasowane indywidualnie do grupy i wykonywanego zawodu. Inaczej będzie ono przebiegało dla pracowników inżynieryjno-technicznych, a także w zupełnie inny sposób dla pracowników zajmujących stanowiska administracyjno-biurowe. Na szkoleniu z bezpieczeństwa i higieny pracy poruszane są tematy zagrożeń na stanowisku pracy, zasady postępowania w wypadku zagrożenia oraz udzielania pierwszej pomocy. W EHS Consulting pracodawcy mają do wyboru wygodną formę w postaci kursu online lub zorganizowania szkolenia stacjonarnie w miejscu pracy. 

Dotacje ZUS na poprawę BHP. Dodatkowe pieniądze dla pracodawców na zakup niezbędnego sprzętu

Dofinansowanie z zus na poprawę warunków pracy to jeden ze sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników na ich stanowiskach. Bez względu na wielkość firmy każdy może liczyć na uzyskanie dotacji. Należy jednak pamiętać, aby spełnić określone warunki m.in. nie zalegać z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne. Pieniądze można przeznaczyć na zakup klimatyzacji, oświetlenia, rusztowania jezdnego czy wózka widłowego. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*