PSYCHOLOGIAROZWÓJ

Samodzielna nauka języka z sukcesem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Samodzielna nauka języka z sukcesem

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Znajomość języków obcych otwiera drzwi do kariery i daje wiele możliwości w życiu codziennym. Coraz więcej osób decyduje się na przyswajanie nowej wiedzy w zaciszu własnego domu, by wkrótce wykazać się nowymi umiejętnościami w miejscu pracy lub na zagranicznych wycieczkach. Jak uczyć się jeszcze lepiej? Oto kilka pomysłów!

Egzotyka na talerzu

Pogłębianie językowych umiejętności można wcielić w każdy aspekt życia. Nawet w trakcie gotowania! Szukając inspiracji na nowe danie, warto zajrzeć na blogi prowadzone w obcym języku. Tłumaczenie przepisów to świetna zabawa, której efektem są aromatyczne i sycące potrawy z różnych regionów świata. Połączenie przyjemnego z pożytecznym z pewnością sprawi, że samodzielna nauka języka będzie fascynującą przygodą.

Fot.: freepik.com / kuprevich

Zmiana języka w telefonie

Ten krok polecają nie tylko nauczyciele, ale i sami native speakerzy. Zmiana języka na docelowy nie tylko rozszerzy specjalistyczne słownictwo, ale i pozwoli na naukę operowania smartfonem w światowym stylu.

Fiszki – zabawa w zgadywanie

Fiszki, czyli małe kartoniki ze zwrotami w dwóch językach (polskim i docelowym) to świetna forma samodzielnej nauki języka. Można nieustannie testować poziom swojego słownictwa, dokładając coraz to nowe wyrażenia. Fiszki dostępne są w poręcznym kartoniku, który zmieści się do torby podróżnej czy do plecaka. W skład zestawu wchodzi też plastikowa koperta, która pomieści zestaw słówek do nauki na jeden dzień – można na przykład zapakować ją do torebki, by w drodze do pracy lub na uczelnię zapamiętać kilka wybranych zwrotów.

Radio – kształcenie słuchu

Jedną z najważniejszych umiejętności przy nauce języka jest komunikacja. Słuchanie to element układanki, który pozwoli wykształcić umiejętność rozumienia obcokrajowców. Nie każdy z nich wypowiada się poprawnie i zrozumiale – a przecież chodzi o to, by umieć porozumieć się z każdym. Słuchanie radia czy podcastów online to kolejny pomysł na wzbogacenie swoich językowych umiejętności. Można to robić zarówno w pracy, jak i w samochodzie.

Blogi o zainteresowaniach

Czytanie o swoich pasjach jest przyjemne i zajmujące, ale czytanie o tym w obcym języku to podwójna korzyść! Warto zaglądać na zagraniczne blogi o ulubionej rasie psa, uprawie ziół i roślin czy ulubionym sporcie. Takie wpisy często zawierają nieformalne zwroty, które są stosowane w języku potocznym. Dzięki temu można przyswoić znacznie więcej niż tylko wiadomości związane ze swoim hobby.

Aplikacje do nauki języka

Korzystanie z dedykowanych aplikacji do samodzielnej nauki języka przyniesie szereg korzyści. Konstrukcja każdej z nich pozwala poznać język na wielu płaszczyznach. Wiele aplikacji jest darmowych i oferuje naukę poprzez czytanie, słuchanie, wymowę, pisanie, a także wyjaśnianie kwestii gramatycznych. Jeśli dodać do tego poznawanie osób z całego świata, wymianę opinii i poglądów, a także poznawanie obcych kultur, można zyskać naprawdę wiele.

Nauka angielskiego w czterech ścianach własnego domu jest możliwa. Wymaga jednak dobrej organizacji i kreatywności. Powyższe pomysły z pewnością pomogą wynieść umiejętności językowe na wyższy poziom.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / Prostock-studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*