PSYCHOLOGIARELACJE

5 rzeczy przydatnych w opiece nad dzieckiem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
5 rzeczy przydatnych w opiece nad dzieckiem

Artykuł sponsorowany

Przy kompletowaniu wyprawki dla małego dziecka łatwo się pogubić, zwłaszcza, że wybór akcesoriów na rynku jest naprawdę spory. W artykule znajdziesz pięć wybranych przedmiotów, które ułatwią Ci opiekę nad maluchem.

Komfortowa pościel dziecięca 

Skóra małego dziecka jest niezwykle wrażliwa, wobec czego potrzebuje otulenia delikatnymi materiałami, które nie będą jej podrażniać. Spokojny, prawidłowy sen jest niezwykle ważny dla rozwoju maluszka, dlatego nie warto oszczędzać na zakupie koca czy pościeli dziecięcej. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza przewiewna pościel lniana dla dzieci, która jest miła w dotyku i zapewnia komfort termiczny, ale pozwala przy tym skórze oddychać. Pościel z naturalnych tkanin, takich jak len, jest rekomendowana dla alergików, ponieważ nie zawiera żadnych alergenów, ma właściwości antystatyczne, a także nie przyciąga kurzu.

Termometr elektryczny

Termometr bezdotykowy pozwala w każdej chwili skontrolować stan zdrowia Twojej pociechy. Nie jest to najważniejszy element wyprawki dla noworodka, ale warto w niego zainwestować, ponieważ małe dzieci są bardziej podatne na infekcje niż osoby dorosłe. Podwyższona temperatura u dziecka bez innych objawów może być oznaką m.in. infekcji wirusowej czy zakażenia układu moczowego.

Śpiworek do spania

Różnego rodzaju dziecięce śpiworki i rożki do spania to przydatne akcesoria, które przydadzą się do komfortowego ułożenia i otulenia maluszka do snu, zwłaszcza, kiedy jesteście poza domem. Wygodne śpiworki do spania dla dzieci dają pewność, że dziecko nie odkryje się w nocy, dzięki czemu będzie miało zapewnione komfort termiczny, ale przy tym maluch nie przykryje sobie buzi podczas snu. Dobrze uszyty śpiwór dziecięcy powinien być przestronny, tak, aby w żaden sposób nie krępował ruchów dziecka. Warto wybierać produkty z delikatnych, naturalnych i antyalergicznych materiałów, takich jak muślin bawełniany czy len.

Blokady ochronne na narożniki mebli, okna i szuflady

Opieka nad dzieckiem powinna obejmować także zabezpieczenie domowej przestrzeni, w której przebywa Twoja pociecha. Jest to szczególnie ważne w okresie, kiedy małe dzieci uczą się raczkować. Należy pamiętać, że żywotne i ciekawskie maluchy mogą chcieć zajrzeć w każdy zakamarek mieszkania, a czasami wystarczy tylko chwila nieuwagi rodzica, żeby coś się wydarzyło. W sklepach można znaleźć różnego rodzaju blokady na narożniki mebli, szuflady, okna czy pokrętła kuchenki. Jeszcze przed narodzinami dziecka należy upewnić się też, że wszystkie szafy, regały czy inne tego typu obiekty są stabilne i mocno przymocowane do ściany.

Podest dziecięcy

W opiece nad trochę starszymi dziećmi przydatne będą specjalne podesty i podnóżki dla maluchów. Te akcesoria domowe pozwalają dziecku być bardziej samodzielnym, kiedy trzeba sięgnąć np. do umywalki, toalety czy szafki. Warto wybrać produkt, który będzie pokryty antypoślizgową powłoką, zwiększającą bezpieczeństwo dziecka. 

Fot.: Ivone De Melo/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*