KARIERA I FINANSE

Rodzaje i przeznaczenie naklejek reklamowych

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis
Rodzaje i przeznaczenie naklejek reklamowych

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Naklejka reklamowa jest nieodzownym elementem marketingu i promowania swojego biznesu. Jest to produkt o tak szerokim spektrum zastosowań, że bez problemu można go dostosować do własnych potrzeb. Naklejki reklamowe z logo firmy naklejone w widocznym miejscu, takim jak drzwi wejściowe albo samochód służbowy, to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów.

Naklejki reklamowe

Naklejki reklamowe mogą zawierać między innymi logo firmy, kolorową grafikę, informacje o produkcie, hasło reklamowe albo hasło motywacyjne. Etykiety te mogą też stanowić nietypowy prezent dla klientów. Co więcej, za pomocą naklejek możemy zaktualizować ofertę i poinformować o tym klientów. Aczkolwiek, należy pamiętać, aby umieścić na naklejce tylko najważniejsze informacje – zbyt dużo danych sprawi, że reklama będzie nieczytelna.

Reklama na samochodzie to jedna z najlepszych form przedstawiania swojej marki – widoczna jest wszędzie tam, gdzie jest samochód i dociera do szerokiego grona odbiorców.

Naklejki reklamowe to nie zawsze nadrukowana grafika. Można zdecydować się na wycięte z folii napisy, elementy ozdobne lub formy arkuszowe do oklejania reklam.

Naklejki można zamówić w arkuszach lub w rolce. Warto wiedzieć, że wierzchnia warstwa folii (lub papieru) jest zawsze nacięta tak, aby można było wygodnie zdjąć naklejkę z podkładu.

Naklejki reklamowe z folii samoprzylepnej – techniki druku i wycinania

Naklejki drukowane są w różnych technologiach i z różnych folii samoprzylepnych.

Do produkcji naklejek można stosować technikę sitodruku, druku offsetowego, solwentowego, lateksowego. Można też zdecydować się na kolorowy druk kserograficzny i druk bezpośredni ploterem UV.

Druk naklejek na rolce pozwala na stworzenie dużej liczby naklejek wraz z rolką, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla naklejek. Taki sposób przygotowania umożliwia aplikację za pomocą etykieciarek. Co ciekawe, nie we wszystkich drukarniach ta forma drukowania jest dostępna.

Kwadratowe i prostokątne naklejki wycinane są zazwyczaj na gilotynie, pozostałe kształty mogą być wycięte po obrysie na ploterze.

naklejki na oknie
Fot.: MyLove4Art/elements.envato.com

Rodzaje i zastosowanie naklejek reklamowych

Naklejki samoprzylepne stosowane w reklamie wizualnej to najczęściej folie samoprzylepne z warstwą kleju. Należy pamiętać, że każda naklejka reklamowa może wymagać innego sposobu aplikacji.

W przypadku naklejek reklamowych naklejonych na zewnętrzne okna lub szyby samochodu warto postawić na druk naklejek z laminatem ochronnym – możemy wybrać wykończenie matowe lub błyszczące. Laminat nałożony na folię pozwoli na wydłużenie trwałości koloru do dwóch lat.

Naklejki reklamowe to bardzo szeroka grupa produktów, wśród których możemy wymienić naklejki reklamowe na pojazdy, naklejki z logo, informacyjne, podłogowe, 3D, ścienne i wielkoformatowe naklejki. Ważne jest, aby dopasować materiał do funkcji i przeznaczenia.

Naklejki samoprzylepne z folii monomerycznej

Naklejki wycinane z folii monomerycznej można wyciąć w dowolnym kształcie i zadrukować dokładnie tak, jak tego potrzebujemy. Świetnie sprawdzą się do oklejania biura, opakowań, stanowiska podczas targów lub konferencji oraz do oklejania korespondencji firmowej.

Naklejki reklamowe umieszczone na produktach dostarczają klientom informacje o naszej firmie i pomagają utrzymać kontakt z naszą marką. Co więcej, naklejki mogą być używane jako forma personalizacji produktów.

Drukowanie naklejek z folii polimerowej

Folia polimerowa wykazuje podobne właściwości co folia monomeryczna, jednak odznacza się zwiększoną trwałością oraz daje możliwość aplikacji naklejek na powierzchnię z przetłoczeniami.

Folia polimerowa stosowana jest zazwyczaj przy naklejkach na zewnątrz i tam, gdzie ekspozycja reklamy będzie dłuższa. Polecana jest szczególnie do naklejek na szyldy i tablice reklamowe oraz na samochody. Folia ta odporna jest na trudne warunki zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne, które może sprawić, że kolor na nalepce wyblaknie.

Naklejki informacyjne z folii ploterowej

Jeśli potrzebujesz naklejek informacyjnych, warto postawić na naklejki wykonane z folii ploterowej. Folia ta może być wykorzystana do drukowania precyzyjnych logotypów, kształtów, liczb i liter. Na rynku dostępne jest ponad 20 kolorów folii ploterowej, możemy także wybrać druk naklejek w połysku lub w macie.

Naklejki One Way Vision

Naklejki reklamowe One Way Vision to etykiety naklejane na okno. Z zewnętrznej strony okna prezentuje reklamę, a poprzez setki małych otworów przepuszcza światło do wnętrza pomieszczenia oraz nie ogranicza widoczności. Idealnie sprawdzą się naklejone na samochodzie, oknach autobusowych lub sklepowych. Jeśli chcemy, aby reklama była widoczna również w nocy, możemy wybrać folię z odblaskiem.

Naklejki wielkoformatowe

Naklejki wielkoformatowe pozwalają na umieszczenie reklamy na ścianie lub oknie w sklepie, punkcie obsługi, biurze lub samochodzie. Naklejki te są precyzyjnie docinane do dowolnego kształtu.

Naklejki reklamowe 3D

Naklejki 3D dostępne są w dowolnym kształcie i rozmiarze. Drukuje się je za pomocą technologii eco mild solvent na błyszczącej folii monomerycznej i uszlachetnia żywicą poliuretanową. Co więcej, naklejki te odporne są na promieniowanie słoneczne, zmiany temperatur oraz wilgoć, dzięki czemu mamy pewność, że będą służyły nam przez długi czas.

Wypukłe naklejki reklamowe jeszcze lepiej eksponują logo firmy.

Naklejki reklamowe papierowe

Papierowe naklejki można stosować tylko wewnątrz (między innymi na materiały biurowe), gdyż naklejki drukowane na papierze nie są odporne na wilgoć, wodę oraz ocieranie. Aczkolwiek, papierowe naklejki są tańsze od naklejek wykonanych z folii monomerycznej.

Jeśli decydujemy się na papierowe etykiety to mamy do wyboru matowe lub błyszczące wykończenie, ale nie możemy położyć laminatu na papier.

Magnesy reklamowe

Ciekawą alternatywą dla naklejek z folii są magnesy reklamowe, które pozwalają na szybki i łatwy montaż i demontaż. Idealnie nadają się na naklejanie na karoserię samochodu, gdyż mocno przywiera do powierzchni i nie powoduje uszkodzenia lakieru.

Jeśli nie jesteś pewien jaki rodzaj materiału lub rodzaj naklejki będzie odpowiedni, skontaktuj się z drukarnią – pracujący tam fachowcy znajdą produkt dostosowany do Twoich potrzeb.

naklejki na butelkach
Fot.: Ha4ipuri/elements.envato.com

Naklejki reklamowe – podsumowanie

Naklejki reklamowe to idealny gadżet reklamowy dla Twojej branży. Dzięki nim można m.in. nakleić na samochód logo firmy, wydrukować etykiety na opakowania, produkty i butelki oraz naklejki motywacyjne. Eleganckie naklejki reklamowe mogą stanowić także element wykończeniowy produktów.

To, co przekłada się na niesłabnącą popularność naklejek reklamowych to niska cena, szybki czas realizacji zamówienia, widoczność reklamy i jej trwałość po naklejeniu. W wielu branżach naklejka reklamowa jest najskuteczniejszym sposobem na dotarcie do klientów.

Zdjęcie główne: ellinnur/elements.envato.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*