PODRÓŻE

Wyjazd pod namiot – lista najbardziej przydatnych rzeczy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wyjazd pod namiot – lista najbardziej przydatnych rzeczy

Artykuł sponsorowany

Wypoczynek pod namiotem może być wspaniałą przygodą. Żeby tak jednak było, warto odpowiednio wcześniej zaplanować, co spakować na taki wyjazd. Niezależnie od tego, czy będziesz w jednym miejscu, czy też planujesz się przemieszczać, musisz pamiętać o pewnych najbardziej niezbędnych rzeczach. Zobacz, jakich.

Miejsce do spania

W zależności od Twoich upodobań, możesz wziąć ze sobą materac dmuchany albo karimatę piankową. Ważne jest też, żeby pamiętać o kocach i kołdrach, a także poduszkach turystycznych. Pod namiotem ciężko obyć się także bez śpiwora. Zapewni on ciepło i komfort spania.

Jedzenie

To aspekt ważny zwłaszcza wtedy, jeżeli wybierasz się na wyjazd z dala od sklepu. W takiej sytuacji warto odpowiednio wcześniej przygotować listę rzeczy do jedzenia i picia. Zakupy na wyjazd pod namiot zrobisz w delikatesach online https://ekolud.pl/.

To, jakie jedzenie zdecydujesz się zabrać i ile, zależy głównie od tego, na jak długo wybierasz się pod namiot. Taki wyjazd nie musi oznaczać rezygnacji z domowego jedzenia. Wręcz przeciwnie, jeżeli będziesz mieć możliwość zorganizowania ogniska, upieczenie nad nim kiełbasy może być świetnym rozwiązaniem na klimatyczną kolację. Swojską kiełbasę znajdziesz na stronie https://paczkazrusiborza.pl/produkt/kielbasa-swojska-z-rusiborza-030-kg/.

Plany na ognisko może popsuć jednak deszcz. W takiej sytuacji przyda się kuchenka turystyczna, którą możesz rozłożyć na przykład w przedsionku większego namiotu.

Krzesiwo albo zapalniczka

Jeżeli mowa o ognisku, musisz pamiętać także o tym, żeby mieć coś, co umożliwi Ci rozpalenie ognia. Zapalniczki zippo znane z bardzo dobrej jakości przydadzą się w każdych warunkach, niezależnie od charakteru wyjazdu.

Fot. trek6500/Adobe Stock

Sztućce i naczynia turystyczne

Jeżeli spędzasz czas w warunkach polowych, zastawa domowa nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na wyjazd pod namiot zdecydowanie lepiej zabrać lżejsze naczynia turystyczne. W sprzedaży dostępne są też zestawy sztućców turystycznych. W zależności od ilości wolnego miejsca w plecaku, możesz skonfigurować większy zestaw, dzięki któremu będziesz mieć możliwość wygodnego jedzenia każdego posiłku.

Apteczka

Niezależnie od tego, czy się przyda, czy nie – z całą pewnością jest koniecznością. Tym bardziej, jeżeli planujesz wyjazd z dala od cywilizacji. W apteczce zabranej na wyjazd pod namiot powinny znaleźć się leki przeciwbólowe i przeciwbiegunkowe, a także plastry, gaziki i bandaże. W ofercie sklepów znajdziesz apteczki z wyposażeniem, które idealnie nadadzą się na wyjazdy tego rodzaju.

Ręczniki szybkoschnące

Zwykłe ręczniki schną czasem bardzo długo, dlatego pod namiotem warto mieć ze sobą ręczniki z materiału szybkoschnącego. Pochłaniają one wodę szybciej niż te, z których korzystamy na co dzień, a poza tym są lekkie.

Ochrona przed owadami

Niezależnie od tego, gdzie planujesz biwakować, bardzo prawdopodobne jest, że będą tam owady. Dlatego środek przeciw kleszczom i komarom to obowiązkowa część wyposażenia na wyjazd pod namiot. Warto zabrać też specjalne narzędzie, z pomocą którego w razie potrzeby wyjmiesz kleszcza, a także żel łagodzący ukąszenia.

Lampa turystyczna

Zapewni oświetlenie w namiocie i przed nim. Możesz zawiesić ją w miejscu, w którym będzie Ci najbardziej odpowiadać. Warto też zabrać ze sobą latarkę czołową, zwłaszcza jeśli wybierasz się do lasu albo w góry.

Termos turystyczny

W warunkach polowych ciężko o ciepły napój, a termos zapewni Ci utrzymanie temperatury herbaty lub kawy przez dłuższy czas. 

Zdjęcie główne: Maks_Ershov/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*