KARIERA I FINANSE

W jakich zawodach szukać pracy za granicą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
W jakich zawodach szukać pracy za granicą?

Artykuł sponsorowany

Wiele osób mieszkających na stałe w Polsce szuka sezonowej albo stałej pracy za granicą. Co popycha ludzi do podjęcia takiej decyzji? Przede wszystkim zarobki, perspektywy awansu oraz standard pracy. Niektóre państwa oferują niezwykle korzystne warunki, więc jeżeli masz chęci, predyspozycje, kompetencje i mówisz po angielsku, być może warto to rozważyć. 

Oferty pracy za granicą 

Wiele osób boi się pracy za granicą ze względu na przekonanie o słabym radzeniu sobie z mówieniem w innym języku. Przeszkodą często są również pieniądze konieczne na wyjazd, brak pewności co do zatrudnienia lub niechęć do nauki nowych rzeczy. Istnieje z pewnością bardzo wiele czynników, które mogą powstrzymywać Cię przed podjęciem decyzji o wyjeździe za pracą, ale warto również rozważyć plusy, które idą w parze z tym rozwiązaniem. Przede wszystkim wiele państw europejskich oferuje swoim pracownikom wyższe wynagrodzenie niż to, które możesz otrzymać w Polsce. Na przykład praca Niemcy jest zazwyczaj o wiele lepiej płatna niż odpowiadające jej stanowiska w Polsce, a przy tym Niemcy są krajem leżącym stosunkowo blisko, co umożliwi Ci wracanie do bliskich i znajomych relatywnie często. W dodatku, Niemcy bardzo często mówią świetnie po angielsku, co może ułatwić Ci kontakt z nimi, nawet jeśli nie znasz niemieckiego. Wiele prac w ogóle nie wymaga wcale biegłego posługiwania się językiem – na przykład zatrudnienie na produkcji lub magazynie.

Jeśli masz prawo jazdy…

Twoim niezaprzeczalnym atutem na rynku pracy może być prawo jazdy. Oczywiście, kategoria B jest aktualnie standardem i niewiele osób nie ma uprawnień do kierowania autem osobowym, ale nawet to może stać się Twoją zaletą! Czasami na innym rynku pracy sytuacja z kierowcami może bardzo różnić się od warunków, do których jesteś przyzwyczajony. W niektórych przypadkach za takie kompetencje może spotkać Cię dodatkowe wynagrodzenie, rozszerzenie zakresu obowiązków lub nawet chętniejsze zatrudnienie. Niezwykłym atutem będzie również prawo jazdy innej kategorii. Jeśli takie posiadasz, na stronie: praca-kierowcy.com znajdziesz ciekawe oferty pracy dla kierowców ciężarówek. Pamiętaj, że kariera i doświadczenie zawodowe kształtują się przez całe życie. Jeśli na tym etapie nie masz jeszcze sprecyzowanego planu na siebie, ale masz ochotę spróbować swoich sił w  zawodzie kierowcy – po prostu to zrób!

Praca fizyczna za granicą

Najpopularniejszą formą zarabiania za granicą jest podjęcie się pracy fizycznej. Tego typu oferty zazwyczaj są sezonowe i dotyczą gorących okresów, na przykład sezonu na zbieranie owoców lub zwiększonego zapotrzebowania na pracę na produkcji (na przykład przy składaniu sprzętu elektronicznego). Praca na produkcji jest jedną z częściej wybieranych prac sezonowych. Może przynieść Ci spory zastrzyk gotówki, nie wymaga zdolności językowych, wykształcenia ani specjalnych kompetencji. Jest dostępna dla niemal każdej osoby dorosłej, a jeśli będziesz się o nią starać przy pomocy agencji zajmującej się zatrudnianiem Polaków w innych krajach, najczęściej możesz liczyć również na zapewniony nocleg. Jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie, koniecznie spróbuj. 

Fot.: Etienne Girardet/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*