ZDROWIE

Okulary ochronne korekcyjne – kiedy należy z nich korzystać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Okulary ochronne korekcyjne – kiedy należy z nich korzystać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dbałość o wzrok powinna leżeć na sercu każdej osobie, niezależnie od wieku. W obecnych czasach jest to tym bardziej ważne, że duża część osób spędza po kilka, czasem nawet kilkanaście godzin przed komputerem, który negatywnie wpływa na oczy. Jednak nie tylko praca biurowa, czy też nauka może negatywnie wpłynąć na problemy ze wzrokiem. Dla takich oraz dla wielu innych osób dedykowane są okulary ochronne korekcyjne.

Środki ochrony indywidualnej

Może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale okulary ochronne korekcyjne zaliczane są do środków ochrony indywidualnej, czyli do tej grupy przedmiotów, jakie musi pracodawca zapewnić swoim pracownikom podczas wykonywania niektórych obowiązków, np. podczas szlifowania na placu budowy, itd. Zaliczane są one do elementów, których podstawowym obowiązkiem jest dbałość o dobre zdrowie. Co więcej, ich użycie jest określone ściśle obowiązującymi przepisami, jakie można znaleźć w Kodeksie Pracy (art. 207 par. 2.). Kto się do nich nie dostosuje, może zostać obciążony mandatem finansowym – w szczególności, jeżeli mowa o przedsiębiorcach odpowiedzialnych za dostarczenie takich środków ochrony indywidualnej.

Ochronne okulary korekcyjne – jakie przedmioty można kupić?

Okulary ochronne korekcyjne to bardzo ogólnikowe pojęcie. Można je bowiem podzielić na kilka grup ze względu na rodzaj zastosowanej soczewki. W ten sposób do wyboru są:

  • okulary jednoogniskowe – dysponują one taką samą mocą na całej powierzchni. Polecane są one dla osób, jakie mają krótkowzrocznosć, dalekowzroczność lub astygmatyzm.
  • okulary dwuogniskowe – nazywane są bifokalnymi. Soczewki mają dwa różne ogniska. Są świetne, ponieważ pozwalają dostrzec nie tylko to, co jest z bliska, ale także z daleka.
  • okulary wieloogniskowe – nazywane progresywnymi. Często wykorzystywane są one przez osoby, jakie mają do czynienia ze starczowzrocznością oraz krótkowzroczności. Dzięki nim można skorygować wiele wad wzroku.

Indywidualnie dobrane ochronne okulary korekcyjne

Podstawą jest dobór okularów indywidualnie do potrzeb danej osoby. Tylko dzięki temu zyskuje się pewność, że będzie można korzystać z okularów, które faktycznie pomogą w korekcji wad wzroku, jakie męczą ogromną część osób. Osoby, które faktycznie chcą być pewne tego, że zyskują najlepsze z możliwych rozwiązań, mogą wejść na https://safetyline.pl/okulary-ochronne-korekcyjne/. Jest to firma, która biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby pacjentów, jest w stanie zapewnić najwyższej jakości produkty, jakie pomogą zadbać o wzrok w każdym wieku.

Zdj. główne: fotshot/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*