EVENTYROZRYWKA

Nauka i przyjemność – poznaj jadalne rośliny podczas spaceru po Warszawie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Nauka i przyjemność – poznaj jadalne rośliny podczas spaceru po Warszawie!

Jakie zioło pomoże na jesienną melancholię? Czy roślinna herbatka sprawi, że odzyskamy apetyt? Które rośliny możemy dodać do sałatek i innych potraw? Tego i innych ciekawych informacji dowiesz się podczas ZIELONEGO SPACERU w Warszawie!

22 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Wydarzenie to ma nam przypominać, jak ważna dla zrównoważonego rozwoju jest różnorodność biologiczna. Aby docenić jej wartość i móc świadomie korzystać z walorów, jakie oferuje przyroda wokół nas, musimy najpierw lepiej ją poznać. 

W tym celu Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” organizuje Zielony Spacer przez Warszawę, podczas którego będziemy mogli poznać rośliny jadalne i lecznicze rosnące w naszych miastach.

Zielony Spacer odbędzie się 8 czerwca, w niedzielę o godzinie 16:00. Początkiem trasy i jednocześnie miejscem spotkania jest przystanek tramwajowy Wybrzeże Helskie (przystanek w kierunku Dworca Gdańskiego). 

Trasa spaceru prowadzić ma m.in. przez łęgowy las, łąki i dolinę Wisły. Dowiemy się, jakie rośliny świetnie nadają się do domowej apteczki, a jakie z powodzeniem możemy wykorzystać w kuchni. Na zakończenie uczestnicy spaceru przygotują wspólnie sałatkę z zebranych roślin w kawiarni Cafe 8 stóp, znajdującej się przy Parku Praskim.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Zdj. główne: Do Huong/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*