ROZRYWKA

Pokaz magii na imprezie – czy warto?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Pokaz magii na imprezie – czy warto?

Artykuł sponsorowany - Magicy często swoimi pokazami uświetniają różnego rodzaju imprezy towarzyskie, ale rola magika jest wówczas zupełnie inna, niż podczas występów na scenie lub w trakcie prywatnych występów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Magicy często swoimi pokazami uświetniają różnego rodzaju imprezy towarzyskie, ale rola magika jest wówczas zupełnie inna, niż podczas występów na scenie lub w trakcie prywatnych występów. Na evencie, czy imprezie okolicznościowej magia musi być zabawna i wciągająca, a widzowie muszą jednocześnie czuć się naturalnie i pewnie. Takie okoliczności wymagają bardzo specyficznego rodzaju magii, którą najlepiej opisać jako „magię społeczną”. Magia społeczna skupia się bardziej na wartości rozrywkowej niż na spektaklu lub trudności. Nie zawiera ona trudnych sztuczek, które wymagają długiego czasu konfiguracji, jak np. znikanie przedmiotów lub osób. Zamiast tego pokaz iluzji na tego rodzaju imprezie opiera się o sztuczki karciane lub inne atrakcje magiczne, niewymagające dużych środków, a jednocześnie absorbujące widownię i pozwalające na wejście z nią w interakcje. Jeśli planujesz swoją uroczystość uświetnić pokazem magii, Twoi goście z pewnością będą zachwyceni, a pokaz magii na długo pozostanie w ich pamięci.

Dlaczego magik na imprezę to dobry pomysł?

Trudno o niebanalną rozrywkę na imprezę, która zadowoli każdego jej uczestnika. Należy dobrze przemyśleć co zafundować swoim gościom, aby spełnić ich oczekiwania. Nie ma zatem nic dziwnego, że stale ogromną popularnością cieszą się pokazy magii. Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym, występ magika zawsze będzie cię ekscytował i bawił, pod warunkiem jednak, że iluzjonista jest wystarczająco dobry. Tylko profesjonalny iluzjonista zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie, warto więc poświęcić czas, aby znaleźć takiego magika, który sprawi, że zaproszeni goście zostaną przeniesieni w świat magii i oniemieją z wrażenia.

Magia fascynuje nas od zawsze. To coś, co zachwyca i sprawia, że nasze serca zaczynają mocniej bić. Oczywistym celem iluzjonisty jest wystawienie dobrego show i sprawienie, że goście będą szczęśliwi. Występ iluzjonisty pomoże uświetnić niezapomniane wydarzenie jak przyjęcie weselne, urodziny, czy imprezy firmowe i da gościom coś, o czym będą długo mówić i wspominać z zapartym tchem jeszcze długo po evencie. Wszyscy kochają magię, a występ iluzjonisty zapewni uczestnikom niezapomnianą rozrywkę. Magik pomoże dobrze się bawić, rozśmieszy, zwróci uwagę widzów, zaintryguje gości w każdym wieku.

iluzja sceniczna

Kiedy magik nie jest najlepszym rozwiązaniem?

Istnieją przypadki, kiedy pokaz iluzjonisty może nie być najlepszym pomysłem. Jeśli chcesz u siebie czegoś, co jest zupełnie niestandardowe i trafi do szerokiego grona odbiorców, zapewniając im nie lada atrakcje, ponadto widownia nie będzie miała oporów przed wchodzeniem w interakcje z magikiem podczas pokazu, możesz bez oporów zatrudnić iluzjonistę. Jeśli jednak masz obawy co do otwartości publiczności lub tematyka imprezy nie do końca jest spójna z tego rodzaju rozrywką, to magik może nie być najlepszym rozwiązaniem. Profesjonalne pokazy iluzji doskonale sprawdzają się na weselach, imprezach okolicznościowych jak urodziny, jubileusze, czy w ostatnim czasie nawet komunie lub na imprezę firmową. Wszędzie tam, gdzie liczy się dobra zabawa, a publiczność jest zróżnicowana pod względem wieku i upodobań co do formy rozrywki, świetny pokaz magii będzie przysłowiową “wisienką na torcie” Twojej imprezy. Natomiast w sytuacji kiedy mowa jest o evencie ukierunkowanym na konkretną grupę odbiorców np. spotkaniu biznesowym, imprezie tematycznej, gdzie uczestnicy przez czas jej trwania zaabsorbowani są innymi atrakcjami, bądź forma przyjęcia i jego profil nie przewiduje niespodzianek, show iluzjonisty nie do końca musi się sprawdzić. Należy mieć to na uwadzę, planując atrakcje na swoją imprezę.

Jak znaleźć odpowiedniego magika na swoje wydarzenie?

Jak wspomniano powyżej, jeśli chcesz, aby magik naprawdę zaimponował Twoim gościom, powinieneś zatrudnić takiego, który jest mistrzem w swoim fachu. Elastyczność w programach, szeroki wachlarz sztuczek, czy w końcu umiejętność rozmowy z widownią i wchodzenie z nią w interakcje to najważniejsze cechy dobrego iluzjonisty, który zagwarantuje udany pokaz, o którym Twoi goście będą rozmawiać i wspominać go jeszcze przez długi czas. Jeśli nie jesteś pewien, którego magika zatrudnić, sprawdź koniecznie dostępne w sieci opinie, lub podpytaj osoby, u których dany iluzjonista występował. Zatrudnienie magika, który jest popularny i który ma dobre recenzje, może zrobić ogromną różnicę dla twojego wydarzenia.

Czy pokazy iluzji nie wyszły z mody?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna: nie. Magia fascynuje od zawsze i trafia do ludzi w każdym wieku. Pokazy iluzji cieszą się niesłabnącą popularnością przez wzgląd na emocje, jakie wywołują. Iluzjonista na imprezie przenosi uczestników w tajemniczy świat, prezentuje sztuczki i triki, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co więcej, dzięki bezpośredniemu udziałowi widowni w pokazie, każdy może być częścią show i osobiście uczestniczyć w tworzeniu się magii… To wszystko sprawia, że występy iluzjonistów nie wychodzą z mody, a każdy event, na którym pojawia się magik, staje się wyjątkowy.

Podsumowanie

Jeśli planujesz zorganizować imprezę, możesz rozważyć wynajęcie magika. To pomoże Ci uczynić wydarzenie niezapomnianym, a także pomoże utrzymać zaangażowanie gości przez cały wieczór. Magicy są idealni dla różnego rodzaju imprez, ponieważ mogą dostosować się do prawie każdego środowiska i sytuacji. Do tego indywidualnie dostosowany program do oczekiwań klienta oraz profilu imprezy pozwala otrzymać dokładnie taką usługę, jakiej w danym momencie potrzebujemy. Iluzjonista na imprezę to wciąż jedna z najlepszych atrakcji i nie szybko się to zmieni. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*