UROCZYSTOŚCIZRÓB TO SAM

Szukasz najlepszego prezentu z okazji Dnia Chłopaka? Oto najciekawsze pomysły

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Szukasz najlepszego prezentu z okazji Dnia Chłopaka? Oto najciekawsze pomysły

Obchodzony 30 września Dzień Chłopaka to nie tylko okazja dla wszystkich panów do świętowania, ale także szansa na obdarowanie ich drobnymi prezentami. Niekiedy jednak wybór odpowiedniego upominku nie jest łatwy. Oto kilka pomysłów, które warto wziąć pod uwagę.

Nie wiesz co kupić na dzień chłopaka? Zasugeruj się jego hobby

Trudno jest wytypować przedmiot, który byłby dobrym uniwersalnym prezentem – takim, który mógłby się spodobać większości mężczyzn. Zawsze więc trzeba poszukać jakiegoś punktu zaczepienia, który pozwoli na dobór odpowiedniego prezentu. Z pewnością dobrym tropem jest wzięcie pod uwagę hobby. Poprzez dopasowanie upominku do zainteresowań, mamy największą szansę, że nie będzie on jedną z kolejnych rzeczy, kurzących się bez celu na półce. Jeśli więc ktoś jest fanem piłki nożnej, to świetnym pomysłem może być zakup koszulki z logo ulubionego klubu lub kubka z jego emblematem. Panowie, którzy lubią się modnie i elegancko ubierać, ucieszą się natomiast ze spinek lub krawata. 

Istotne dla kogo przeznaczony jest prezent

Przede wszystkim liczą się oczywiście dobre intencje i pamięć, ale zakup prezentu na Dzień Chłopaka dobrze jest odpowiednio zaplanować. W tym celu warto uwzględnić indywidualny charakter relacji, którą osoba obdarowująca ma z obdarowywanym. Kobieta chcąca zrobić przyjemną niespodziankę swojemu ojcu, będzie się kierowała innymi kryteriami, niż ta, która kupuje prezent narzeczonemu lub koledze. 

DLM Model Lifestyle – Best gifts for your boyfriend

Ważne jest indywidualne podejście

Szczególnie ciepło przyjmowane są te prezenty, które zawierają jakiś bardzo indywidualny akcent. Pojawia się on wtedy, gdy kupujemy drugiej osobie coś, na co nikt inny nie mógłby wpaść i dobrze wiemy, że sprawi obdarowanemu radość. Takie charakterystyczne prezenty są jednak zarezerwowane dla relacji bardzo bliskich, w których dwoje ludzi zna się doskonale. Jeśli nie jesteśmy z kimś w tak zażyłych stosunkach, ale zależy nam na zrobieniu doskonałego wrażenia, to możemy je wywrzeć w nieco odmienny sposób. Szklanka do whisky z imiennym grawerem lub poduszka “Twoja twarz brzmi znajomo” z nadrukiem nawiązującym do wyglądu obdarowywanego to tylko dwa spośród wielu spersonalizowanych prezentów. 

Prezent na dzień chłopaka – humor nigdy nie zaszkodzi

Dobrze, aby prezent wybrany na dzień chłopaka był również zabawny. Coś, co spowoduje uśmiech, zdecydowanie częściej jest przyjmowane pozytywnie. Warto więc wykorzystać podarunki ze śmiesznymi napisami oraz różnorodne gadżety i dodać do nich indywidualny akcent, np. w postaci śmiesznego zdjęcia chłopaka, który zostanie obdarowany. 

Uniwersalne prezenty, które zawsze ratują sytuację

Istnieją jednak sytuacje, gdy szczególnie trudno jest wybrać odpowiedni prezent na dzień chłopaka. Czy należy się wtedy poddać i poprzestać na zwyczajnym i bardzo prostym: “wszystkiego najlepszego”? Oczywiście, że nie. W takich niełatwych przypadkach pomocne są drobiazgi, które ratują sytuację właściwie zawsze, np. elegancki portfel. Inną możliwością jest zakup kubka, który będzie się wyróżniać humorystycznym napisem lub odwołaniem do jakiegoś popularnego popkulturowego motywu. Na czasie są również naklejki na ściany. Można też zamówić ręcznie robiony prezent, który będzie się odznaczał kunsztownym wykonaniem. 

Wyjście na miasto zamiast prezentu

Niekiedy dobrym prezentem będzie też zaplanowanie wymarzonego wieczoru w restauracji, kinie lub na kręglach. Rodzaj rozrywki zależy od charakteru i zainteresowań konkretnej osoby. Pewne jest jednak, że są chłopacy, których bardziej ucieszy wyjście na gokarty, niż kurząca się na półce pamiątka. 

Ile pieniędzy można wydać na prezent?

Nie przyjęła się ani dolna, ani górna granica wydatków przeznaczanych na prezent z okazji Dnia Chłopaka. Warto jednak pamiętać, że nie jest to święto bardzo uroczyście obchodzone i w przypadku koleżeńskich relacji nie będzie problemem, jeśli kupimy upominek tylko za kilkanaście złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*