ZRÓB TO SAM

Frezarka do paznokci – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Frezarka do paznokci – na co zwracać uwagę przy zakupie?

W dobie obostrzeń pandemicznych dużo branż, w tym branża kosmetyczna, stoi przed ogromnymi wyzwaniami. Cierpią również klientki, które nie mogą skorzystać z ulubionych usług. 

Rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie niektórych zabiegów upiększających w oczekiwaniu na polepszenie się sytuacji. By wykonać pedicure oraz manicure, niezbędna będzie frezarka. Przed zakupem warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by nie przepłacić.

Czym dokładnie jest frezarka?

Obecnie jest to jedno z podstawowych narzędzi pracy stylistki paznokci. Pozwala znacznie przyspieszyć wykonywaną usługę, a także opanować zarówno paznokcie, jak i skórki wokół wału paznokciowego. Urządzenie to składa się z samej frezarki, która posiada panel sterowania, umożliwiający zwiększenie lub zmniejszenie obrotów, a także rączkę, do której przymocowuje się wybrany frez. Wiele frezarek posiada również możliwość odciągania pyłu powstałego podczas pracy oraz pedał nożny, którym włączamy lub wyłączamy obroty.

W czym może pomóc frezarka do paznokci?

W zależności od wybranego frezu możesz skracać paznokcie, wyrównywać ich powierzchnię lub pozbyć się odstających skórek przy macierzy paznokcia. Co ważne, frezarka umożliwia bardzo szybkie i równomierne zmatowienie płytki przed nałożeniem bazy. To również idealne narzędzie do modelowania manicure w żelu lub akrylu.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania frezarki?

Spośród frezarek można wybrać wiele modeli, które na pewno przypadną do gustu. W zależności od tego, czy szukasz frezarki do domu, gabinetu kosmetycznego czy mobilnych usług, możesz kupić urządzenie o odpowiedniej wielkości. Do gabinetów kosmetycznych, a także domowego SPA dobrym wyborem będzie frezarka stacjonarna. Zajmuje co prawda nieco miejsca, ale ma o wiele większą moc, a także może być sterowana za pomocą dołączonego pedału. Dzięki temu nie musisz przerywać pracy i odkładać frezu, by np. zmniejszyć obroty. 

Takie modele mają również zabezpieczenie przed przegrzaniem. Mniejsze modele, tzw. kieszonkowe, pozwolą na wykonywanie zabiegu nawet w podróży służbowej lub przydadzą się w przypadku niewielkiej łazienki. Będą idealne do doraźnego piłowania czy ściągania paznokci żelowych.

Fot. Designecologist/Unsplash

Na jakie parametry frezarki zwrócić uwagę?

Istnieją parametry, które wskażą ci, jaka frezarka jest warta uwagi.

  1. Moc 

Przy profesjonalnym urządzeniu bardzo ważna jest moc, ponieważ to ona napędza frez do odpowiedniej prędkości, ale również sprawia, że praca z jego pomocą jest znacznie prostsza. Jeśli używasz frezarki dość często, to musisz wybrać urządzenie o minimalnej mocy 40 wat; frezarka do pedicure powinna mieć minimum 50 wat, bardziej ekskluzywne frezarki mają moc od 100 do nawet 200 wat.

  1. Prędkość obrotowa

Niewiele osób zwraca na ten szczegół uwagę, a jest to ważny parametr frezarki. Najlepsza wartość to od 20 do 30 tysięcy obrotów na minutę. Lepszym zakupem będzie również frezarka z regulacją obrotów, która pozwoli w kontrolowany sposób pracować na płytce paznokcia, dzięki czemu będziesz mógł dobrać prędkość obrotów do wybranego frezu.

  1. Głowica

Do głowicy montujesz wybrany frez, dlatego jej budowa jest bardzo ważna. Stabilne mocowanie pozwoli na bezpieczną pracę. Dobrym wyborem będzie głowica typu twist-lock, dzięki której wymiana frezu jest znacznie szybsza.

  1. Regulacja kierunku skrętu 

W tym wypadku funkcja ta pomaga w pracy nad płytką paznokcia i znacznie ją przyspiesza, więc warto, by wybrana przez Ciebie frezarka ją posiadała.

  1. Moment obrotowy 

Oprócz szybkości obrotów oraz ich regulacji, ważny jest również moment obrotowy – im większy, tym większa siła będzie oddziaływała na urządzenie. Przy wysokim momencie obrotowym nie będziesz mieć obaw, że frezarka nagle zatrzyma się na zrogowaciałym naskórku, dzięki czemu można pracować nawet przy małych obrotach.

  1. Uchwyt 

Znacznie wpływa na komfort pracy, dlatego ważne jest, by był odpowiednio wyprofilowany, a także nie przegrzewał się oraz by nie było czuć na nim wibracji.

Frezarka do paznokci – jak używać?

Podczas użytkowania frezarki bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego frezu – ten o walcowatym kształcie będzie odpowiedni do matowienia paznokci, a także ich skracania lub zdzierania warstwy topu i lakieru hybrydowego. Frez stożkowy z kolei jest idealny do wyrównywania powierzchni skórek oraz pozbywania się ich nadmiaru z okolic wału paznokcia.

Fot. Zdjęcie autorstwa Valeria Boltneva/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*