ZDROWIE

Poznaj 5 sposobów na szybkie odprężenie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Poznaj 5 sposobów na szybkie odprężenie

Czujesz się zmęczony i potrzebujesz szybko naładować baterie? Oto sposoby, które pomogą ci nabrać energii do dalszego działania!

Krótka drzemka

Według naukowców nawet krótki sen w ciągu dnia może nie tylko pomóc Ci się zrelaksować, ale też wpływa pozytywnie na koncentrację. Aby osiągnąć pożądany efekt warto jednak pamiętać, że taka drzemka nie powinna trwać dłużej niż 10-15 minut.

Gorzka czekolada

Zjedzenie gorzkiej czekolady może wpłynąć pozytywnie na nasz organizm, oczywiście jeżeli robimy to z umiarem. Jest bogatym źródłem magnezu, żelaza oraz potasu. Nie tylko skutecznie poprawia humor, ale również wpływa pozytywnie na pracę mózgu.

Michał Undra – Czekolada i jej korzyści zdrowotne – nastrój, serotonina, kognicja, pamięć, serce

Spacer na łonie natury

Kontakt z naturą i świeżym powietrzem znakomicie wpłynie na Twoje samopoczucie i pomoże wyciszyć umysł. Przebywanie wśród zielonej roślinności to również doskonały naturalny sposób na zmęczone oczy, szczególnie dla osób, które wiele czasu spędzają przed komputerem.

Głębokie oddychanie

Eksperci twierdzą, że większość z nas wykorzystuje tylko ok. 30% możliwości swojego układu oddechowego. Głęboki oddech nie tylko pomaga uzyskać równowagę wewnętrzną, ale też zmniejsza uczucie stresu i pomaga oczyścić organizm z toksyn.

Patryk Sobotka – jak poprawnie oddychać?

Miła rozmowa

Często nie zdajemy sobie sprawy z ogromnej mocy relacji międzyludzkich. Krótka rozmowa, nawet telefoniczna z bliską osobą może wywołać uśmiech na twej twarzy, który będzie Ci towarzyszył przez resztę dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*