ROZRYWKAUROCZYSTOŚCI

Jaki prezent na parapetówkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki prezent na parapetówkę?

Przeprowadzka to zawsze wyjątkowa zmiana, na tyle ekscytująca, że coraz częściej wiąże się ze świętowaniem i parapetówkami. Czym można zaskoczyć, a jednocześnie ucieszyć nowych lokatorów?

Najlepsze prezenty na parapetówkę

Jeśli mamy przyjaciela, członka rodziny lub bliskiego współpracownika, który się przeprowadza, zawsze jest to ekscytujące, a może czasem trochę słodko-gorzkie, jeśli zdarzy się, że wyprowadzają się daleko od nas. Bez względu na to, czy zamieniają miejskie życie na wieś, przenoszą się do innego miasta za pracą czy wreszcie przenoszą się do większego miejsca, prawdopodobnie będą chcieli urządzić parapetówkę, gdy już się zadomowią. Pojawia się zatem pytanie: co w kwestii prezentu? Nie ma nic złego w podarowaniu im butelki wina, którą złapaliśmy w drodze na imprezę, ale jeśli chcemy dać im coś bardziej przemyślanego, warto przejrzeć poniższe propozycje.

Jeśli osobą przeprowadzającą się jest bliski przyjaciel lub członek rodziny i to on organizuje parapetówkę, łatwo się dowiemy, co sprawi mu radość. Jeśli jest utalentowanym kucharzem, to uchwyt na przybory kuchenne lub elegancka deska do krojenia byłyby idealne. Jeśli jego dzień nie zacznie się, dopóki nie wypije filiżanki lub dwóch kawy, to dobrym prezentem mogą być gustowne kamionkowe kubki i torebka specjalnej kawy.

Oczywiście, jeśli kupujesz prezent na parapetówkę dla nowego sąsiada lub znajomego, którego nie znasz zbyt dobrze, jest to trochę trudniejsze. Jakie są zatem sprawdzone podarunki?

Koc obciążeniowy

Dawka ulgi w stresie może przydać się osobom, które niedawno się przeniosły, a dla niektórych kołdra obciążeniowa może symulować przytulność i komfort ciepłego uścisku ukochanej osoby lub przynajmniej zachęcać do odpoczynku i snu. Taki przytulny, ciężki koc to naprawdę świetny i nieoczywisty podarunek dla każdego, kto ceni sobie takie komfortowe gadżety.

Zestawy ceramiczne

Ceramika jest wspaniałym prezentem, zwłaszcza ze względu na ponadczasową estetykę, która świetnie prezentuje się w niemal każdym domu. Gliniane, ręcznie robione kubeczki do espresso lub na herbatę mogą pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale też ozdobną nowego wnętrza. Dobrym pomysłem jest kupienie małego zestawu 2–3 naczynek.

Wycieraczka domowa

Jeśli przeprowadza się nasz przyjaciel lub dobrze znana osoba i możemy wyczuć ich poczucie humoru, fantastycznym rozwiązaniem jest wycieraczka z włókna kokosowego, na której możemy zamówić dowolny napis. Pierwsza strona wita wszystkich przyjaznym „Zapraszamy” lub „Wejdź”, ale po odwróceniu znaleźć na niej można zabawne, szokujące hasło.

Pojemniki na żywność

Uporządkowani i zabiegani bliscy na pewno ucieszą się z zestawu solidnych pojemników na żywność. Takie pudełka z całą pewnością przydadzą się na przyprawy, trzymane w lodówce otwarte produkty spożywcze i inne kuchenne przybory. To bardzo dobry wybór zwłaszcza dlatego, że z reguły mieszkańcy zapominają o takich gadżetach lub odkładają ich zakup na później.

Dyskretny i elegancki

Dyfuzory olejków eterycznych nie tylko tworzą pachnącą atmosferę za dotknięciem jednego przycisku, ale także dodają trochę wilgoci do powietrza, zwłaszcza w porze suchej. Na rynku możemy znaleźć dużo ciekawych modeli w zróżnicowanych cenach – od prostych po ultradźwiękowe.

Zdj. główne: Brooke Lark/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Alutka 12.08.2022

    Dużo zależy od możliwości, od charakteru imprezy i zażyłości z gospodarzami. My jak się gdzieś wybieramy to pytamy co się najbardziej przyda. Sami dostaliśmy kieliszki, koc, narzutę, zestaw blach i foremek itp. Od rodziny dostaliśmy bardziej konkretny prezent, bo złożyli się większą grupą na wymarzoną roombę.