AKCESORIAMODA I URODA

Nakrycie głowy – jak dobrać najlepsze do kształtu twarzy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Nakrycie głowy – jak dobrać najlepsze do kształtu twarzy?

Uwielbiasz kapelusze? A może uważasz, że do Ciebie nie pasują? Najprawdopodobniej nie znalazłaś jeszcze modelu, który podkreśliłby atuty Twojej urody. Sprawdź, jak wybrać eleganckie nakrycie głowy.  

Jak wybrać idealny kapelusz?

Dobry kapelusz może naprawdę poprawić wygląd. Dodatkowo jest świetnym i praktycznym dodatkiem do stylizacji – podkręci ją i doda jej charakteru, a podczas deszczu ochroni Twoją fryzurę. Jeśli masz figurę gruszki, klepsydry lub jabłka, musisz znaleźć kapelusz, który będzie podkreślał kobiece krągłości.

Owalna twarz

Jeśli masz owalną twarz, wybierz kapelusz z dużym rondem. Pamiętaj, że musi on być proporcjonalny do Twojego wzrostu. Owalna twarz ma regularne rysy, dlatego możesz bawić się modą bez ograniczeń! Zastanawiasz się, jak sprawdzić czy masz owalną twarz? 

Przede wszystkim, owalna twarz jest dłuższa niż szersza. Dodatkowo wyróżnia się zaokrągloną szczęką i czołem nieco większym niż linia żuchwy. Noś czapki i kapelusze, kiedy tylko możesz. Wyróżnij się z tłumu i wyglądaj świetnie. Nakrycia głowy możesz śmiało łączyć z różnymi modelami okularów przeciwsłonecznych. Decydując się na taką stylizację, będziesz wyglądać niesamowicie!

Okrągła twarz

Okrągła twarz jest często krótka i szeroka, dlatego poszukaj kapelusza z wysoką główką. W ten sposób dodasz sobie kilka centymetrów i jednocześnie wyrównasz proporcje twarzy. Pod pewnymi względami okrągła buzia przypomina owalną. Co prawda jej długość i szerokość są mniej więcej takie same, ale ma zaokrągloną linię szczęki i pełne policzki. Osoby o okrągłej twarzy wyglądają trochę młodziej, niż wskazuje ich metryka. 

Zwróć uwagę na asymetryczne nakrycia głowy. Jeśli zdecydujesz się na okrągły kapelusz, wtopisz się w tłum. Sięgnij po kapelusz fedora, czapkę z daszkiem lub zwykłą baseballówkę. W ten sposób wyszczuplisz buzię.

Sydne Summer – How To Find The BEST HATS For Your Face Shape

Kwadratowa twarz

Kwadratowa buzia jest krótka i kanciasta. Zwykle wyróżnia się bardzo szeroką szczęką. Szukając odpowiedniego nakrycia głowy, zwróć uwagę na to, by miało nieregularny brzeg. Odchyl lekko kapelusz, by złagodzić rysy twarzy.

Kwadratowa twarz ma mniej więcej taką samą długość i szerokość. Odległość od nosa do brody lub od nosa do czoła jest zbliżona. Pamiętaj, by w tym przypadku zrezygnować z kwadratowych nakryć głowy. Taka symetryczna struktura twarzy jest dość ostra, dlatego potrzebujesz czegoś, co nieco złagodzi rysy. Nie powinnaś nosić kapelusza bez ronda, z krótkim rondem lub kwadratowym. W przeciwnym razie wyostrzysz jeszcze bardziej rysy twarzy, a przecież tego chcesz uniknąć. Wybierz kapelusz przeciwsłoneczny lub kowbojski. Zwróć też uwagę na toczek. Gwarantujemy, że będziesz w nim dobrze wyglądać. 

Pociągła twarz

Buzia pociągła (podłużna, prostokątna) jest znacznie dłuższa niż szersza. Niektóre osoby mają duże czoło. Poszukaj więc kapelusza z pełnym rondem, który optycznie poszerzy twarz. Unikaj wysokich główek i małych rond. Zrezygnuj również z wysokich i wąskich nakryć głowy. Niektórzy mogą powiedzieć, że liczba nakryć głowy jest tutaj ograniczona, ale to nieprawda. Jeżeli masz duże czoło, wybierz kapelusz, który je zakryje. Modele, takie jak cloche czy fedora sprawdzą się tutaj doskonale. Dzięki temu podkreślisz swoje atuty, maskując przy tym niedoskonałości. 

Twarz w kształcie serca

Buzia w kształcie serca wyróżnia się spiczastym podbródkiem, szerokim czołem i szerokimi kośćmi policzkowymi. Niektóre osoby o takim kształcie twarzy mają małe usta. Jeśli tak, zdecyduj się na kapelusz z węższym rondem. Podobnie jak w przypadku osób mających podłużną twarz, Twoim problemem jest szerokie czoło. Poszukaj nakrycia głowy, które optycznie zmniejszy głowę. Pomyśl o żeglarskiej, wełnianej czapce z daszkiem, tradycyjnej dzianinowej czapeczce lub kapeluszu fedora ze średnim rondem. Jeżeli nosisz kapelusz, pamiętaj, by lekko go odchylić. Dzięki temu zwrócisz uwagę na oczy. Dodatkowo optycznie wysmuklisz twarz. 

Kapelusze nie tylko wzbogacą strój, ale też uchronią Cię przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Skierowane są do osób, które lubią się wyróżniać. Pod pewnymi względami przypominają okulary. Jeśli chcesz w nich dobrze wyglądać, powinieneś je dobrać do kształtu twarzy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*