PODRÓŻEZWIERZĘTA

Jak przygotować się do podróży samolotem z naszym zwierzakiem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować się do podróży samolotem z naszym zwierzakiem?

Koniecznie zapoznaj się z wymaganiami i zasadami linii lotniczych. Upewnij się, że wybrana przez Ciebie linia lotnicza nie zabrania transportu zwierząt. Podczas transportu  liczy się wielkość klatki i waga zwierzęcia. Przebywające na pokładzie zwierze nie powinno przekraczać wagi 6-9 kilogramów. Zwierzęta transportowane są w klatkach w luku bagażowym. Warto pamiętać, że klatka dla zwierzaka powinna spełniać odpowiednie normy ustalone przez IATA. To między innymi wodoszczelność oraz możliwość zamknięcia klatki na kłódkę.

Oblicz koszty przelotu

Koszt transportu zwierzaka zależy od  wielkości pupila domowego i cen ustalonych przez dane linie lotnicze. Za małe zwierzę należy zapłacić około 50 EUR. Transport zwierzęcia, które wymaga umieszczenia w luku bagażowym wynosi 100 EUR za średnie zwierzę i ponad 200 EUR za duże zwierzę. To cena za przelot po Europie. W przypadku przelotów międzykontynentalnych koszt przewozu małego zwierzęcia to 70 EUR, średniego 150, a dużego 300 EUR. 

Przygotuj zwierzaka do podróży

Podróż samolotem to dla zwierzaka ogromny stres, dlatego należy je odpowiednio przygotować na lot:

  • Karmienie — najlepiej na cztery godziny przed wyjazdem nie karmić zwierzęcia. 
  • Uspokojenie — wielu właścicieli zwierząt przed transportem samolotem decyduje się na podanie pupilowi tabletki uspokajającej. Przed podaniem takiego leku należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, który oceni, czy jest to konieczne i jaką dawkę leku ewentualnie podać. 
Beatus Canes – Podróż z psem samolotem

Zapoznaj się z przywilejami dla zwierzaka

Ważną wiadomością jest to, że psy będące przewodnikami osób niepełnosprawnych są zwolnione ze wszystkich kosztów związanych z przelotem. Trzeba jednak mieć przy sobie kaganiec dla psa. Warto zaznaczyć, że linie lotnicze nie pozwalają na to, by osoby z psami przewodnikami latały w pierwszej klasie.

Poinformuj linię lotniczą o planach przewozu zwierzaka

Przed podróżą, należy poinformować linię lotniczą o planie zabrania ze sobą zwierzaka na pokład. Nie ma znaczenia, czy to pies asystujący osobę niepełnosprawną, czy domowy pupil — linia lotnicza musi zostać poinformowana o jego transporcie. Dodatkowo w dniu wylotu należy wcześniej stawić się na lotnisku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*