MODA I URODAPIELĘGNACJA

Krem nawilżający to must have w każdej kosmetyczce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Krem nawilżający to must have w każdej kosmetyczce

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pielęgnacja skóry prawie zawsze opiera się w dużej mierze na nawilżaniu. Jest to jeden z etapów pielęgnacji skóry, którego nie sposób pominąć. Nawilżona skóra jest napięta, wypoczęta i wygląda zdrowo. Jak skutecznie ją nawilżać?

Co znaczy dobrze nawilżać skórę?

Nawilżanie skóry to inaczej zatrzymywanie wody w tkance i zapobieganie wyparowaniu wilgoci poprzez naskórek. Dzięki nawilżaniu zachowujemy wodę w tkankach skóry na wiele godzin. Aby dobrać kosmetyk nawilżający, należy przeczytać jego skład i zobaczyć czy ma substancje nawilżające. Są to zazwyczaj substancje Higroskopijność, których głównym zadaniem jest wiązanie wody w tkankach. Jedną z bardziej popularnych tego typu substancji jest kwas hialuronowy, który w postaci nisko cząsteczkowej ma wysokie właściwości wnikania głęboko w skórę. Oprócz kwasu hialuronowego popularna jest także gliceryna, mocznik, aloes, aminokwasy, kolagen lub kwas mlekowy. Takie wypełniacze skóry bardzo szybko się wchłaniają i sprawiają że skóra jest przyjemna w dotyku i nawilżona. Skóra dobrze nawilżona, wygląda gładko, zdrowo i promiennie i jest mniej podatna na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Niektóre substancje jak kwas hialuronowy, mają zarówno właściwości nawilżające, jak i przeciwzmarszczkowe, co jest oczywistą korzyścią, bo za pomocą jednego kosmetyku, można zadbać całościowo o skórę. 

Wybierz kosmetyki nawilżające i ciesz się piękną cerą

Jeśli nie wiesz jaki wybrać krem nawilżający to przede wszystkim, musisz go dopasować do rodzaju skóry. Jeśli masz cerę po dwudziestym piątym roku życia, to możesz włączyć do pielęgnacji substancje przeciwzmarszczkowe, które mają także działanie nawilżające. Jest to właśnie wspomniany kwas hialuronowy. Jest z powodzeniem stosowane w terapiach przeciwzmarszczkowych, ale także w intensywnym nawilżaniu skóry. Dzięki temu, że w jednym kremie może występować w postaci niskocząsteczkowej i wysokocząsteczkowej, jego działanie jest wzmocnione. Na czym dokładnie to polega? Forma niskocząsteczkowa wnika głęboko w skórę i powoduje jej mocne nawilżenie, natomiast wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, tworzy ochronną warstwę na powierzchni skóry.

Co jeszcze jest ważne, oprócz nawilżania skóry?

Codzienne nawilżanie skóry i uzupełnianie ubytków wody jest bardzo ważne. Ale zadbana skóra wymaga różnych zabiegów pielęgnacyjnych, dokładnego oczyszczenia, a także używania kremów z filtrem, które są zalecane nawet w pochmurny dzień. Ochrona przeciwsłoneczna zgodna z fototypem skóry jest niezwykle istotna, bo opóźnia fotostarzenie skóry, które ma istotny wpływ na jej kondycję. Skóra niechroniona przed słońcem, szybciej ulega degeneracji i uszkodzeniom, a także różnego rodzaju przebarwieniom. Skutkuje to szybszym powstawaniem zmarszczek. Można stosować także cykliczne kuracje pielęgnacyjne, takie jak na przykład skin cycling. Takie kilkudniowe kuracje mogą szybko poprawić stan skóry, dzięki temu, że każdy dzień jest poświęcony innej czynności pielęgnacyjnej, a skóra nie dostaje zbyt dużej ilości składników naraz. Kluczem są tutaj proporcje i czas aplikacji tych kosmetyków.

Zdjęcie: Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*