KARIERA I FINANSE

Wyjazd dziecka na kolonie, wycieczkę a ubezpieczenie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wyjazd dziecka na kolonie, wycieczkę a ubezpieczenie

Ubezpieczenie pozwala poczuć się bezpiecznie i ograniczyć zmartwienia związane z nieszczęśliwymi zdarzeniami losowymi. Warto objąć nim nie tylko siebie, ale również osoby najbliższe, a kto jest bliższy rodzicom od własnych dzieci? Okres szkolny to czas wielu godzin spędzonych w murach instytucji, ale również na różnego typu wycieczkach klasowych, a także wakacyjnych wyjazdów na kolonie czy zielone szkoły. Aby ograniczyć zamartwianie się o swoich milusińskich, warto zapewnić im ubezpieczenie, które pozwoli na pełną ochronę.

Czym jest ubezpieczenie dla dziecka?

Wychowywanie potomstwa to wiele radości i pięknych chwil, ale również cała masa zmartwień o dobro swojego dziecka. Aby móc je ograniczyć, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie najmłodszych. Wiemy, jak wiele wydatków związanych jest z rodzicielstwem, jednak koszt ubezpieczenia jest w stosunku do reszty minimalny, a zapewnia dużą dawkę spokoju o dobro dziecka.

Uczniowie szkół są najczęściej obejmowani podstawowym ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków, których zakresy są najczęściej niskie, poza tym ubezpieczonemu nie przysługują żadne dodatkowe elementy.

O ile w przypadku codziennego funkcjonowania taka polisa może być wystarczająca, o tyle w razie wycieczek krajowych i zagranicznych ubezpieczenie NNW to może okazać się za mało. Co prawda, w przypadku krajów Unii Europejskiej posiadacze Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego objęci są podstawową opieką zdrowotną, jednak to może okazać się niewystarczającym zabezpieczeniem, gdyż może zdarzyć się potrzeba specjalistycznej pomocy medycznej czy powrotu do kraju, którego EKUZ już nie zawiera. Koszta zdarzeń tego typu często sięgać mogą kilkudziesięciu złotych lub euro, co dla większości będzie ogromnym, często niemożliwym do osiągnięcia wydatkiem.

Dobieranie ubezpieczenia

Wybierając polisę dla dziecka na wycieczki szkolne, możemy sami wybierać interesujące nas pakiety oraz to, co jest najbardziej potrzebne. Jednym z ważniejszych elementów takiego ubezpieczenia jest zapewnienie kosztów leczenia, a także rozszerzone NNW. Niezwykle istotne jest także, aby zakupiona polisa obejmowała ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W tym wypadku w sytuacji, gdy dziecko nieumyślnie spowoduje wypadek, w którym ktoś dozna urazu bądź zniszczone zostanie mienie, koszty związane z odszkodowaniami spadają na ubezpieczalnię, a nie rodziców.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się także ubezpieczenie bagażu na wypadek zniszczenia czy kradzieży. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-dla-dziecka-na-szkolne-wycieczki/.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia dla dziecka?

Oferty polis ubezpieczeniowych mogą różnić się między sobą zarówno zawartością pakietu, maksymalnymi kwotami wypłat, jak i też kosztami, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto porównać oferty kilku towarzystw, aby móc wybrać tą najkorzystniejszą. Żeby ułatwić rodzicom to zadanie, stworzone zostały porównywarki ubezpieczeń, takie jak, chociażby WakacyjnaPolisa.pl.

Dzięki niej porównać można aż 43 oferty ubezpieczeń popularnych ubezpieczalni i wybrać tą, która najlepiej wpasuje się w oczekiwania i potrzeby klienta. Tego typu narzędzia dają również możliwość zakupu polisy przez Internet, bez zbędnych formalności i wizyt w oddziałach towarzystw ubezpieczeniowych. Każdemu, kto ceni bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych, zarówno w domu, jak i w podróży, polecamy skorzystanie z porównywarek ubezpieczeń. Dzięki współpracy z wieloma ubezpieczalniami porównywarki proponują szeroki zakres usług oraz szeroki wybór pakietów, w zależności od potrzeb, możliwości i oczekiwań.

Zdj. główne: MI PHAM/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*