ROZRYWKAUROCZYSTOŚCI

Planujesz domówkę? Oto najlepsze pomysły na imprezę tematyczną

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Planujesz domówkę? Oto najlepsze pomysły na imprezę tematyczną

Domówka to fantastyczna impreza, jeśli jest odpowiednio przygotowana. Jaki temat przewodni wybrać, by było naprawdę fajnie?

Nieprawdą jest, że tylko dzieci lubią się przebierać. Imprezy tematyczne, podczas których goście nakładają stroje nawiązujące do wybranego motywu, cieszą się ogromną popularnością wśród dorosłych i sprawiają im mnóstwo frajdy. Sprawdzamy, jakie pomysły są najlepsze!

Dorośli, a ciągle jak dzieci!

Przebranie się na domówkę za dzieci może być bardzo zabawne. Wystarczy wyobrazić sobie dorosłych mężczyzn w pieluszkach ze smoczkami bądź panie w falbaniastych sukieneczkach z kokardami we włosach. Plusem takiej imprezy tematycznej jest bez wątpienia to, że dość łatwo ją przeprowadzić, a stroje można w dużej mierze przygotować samodzielnie. Do doskonała domówka dla kreatywnych imprezowiczów. 

Dom można udekorować wycinankami, rysunkami dziecięcymi, serpentynami, balonikami – wachlarz możliwości jest ogromny. 

Oczywiście warto spłatać gościom psikusa i na pierwsze danie zaserwować im kaszkę z mlekiem! Z pewnością wszyscy długo będą to wspominać!

Zwierzęcy motyw zawsze na topie

Kolejnym pomysłem na motyw przewodni jest oczywiście dżungla. Cieszy się on sporą popularnością, więc w sklepach z urodzinowymi gadżetami znajdziemy całe mnóstwo ozdób, jeśli nie mamy ochoty przygotowywać ich samodzielnie. Zielone zasłony, wycięte z papieru palmy i goście przebrani za dzikie zwierzęta – taka impreza po prostu musi się udać! Stroje gości mogą być wypożyczone, jednak warto to wcześniej ustalić, trzeba mieć na uwadze, że te wykonane samodzielnie zazwyczaj są znacznie zabawniejsze i powodują mnóstwo śmiechu, który sprzyja dobrej zabawie na domówce.

A może jakiś kolor?

Motywem przewodnim może być jakiś kolor. Gospodarz może wybrać swój ulubiony odcień lub dla zabawy wybrać np. różowy. Oprócz tego, że cały dom jest w kolorach tej barwy, to oczywiście goście również powinni mieć takie stroje. Taka impreza jest idealna dla osób, które nie lubią się zbytnio wysilać, a chcą, by było inaczej niż zazwyczaj. 

Nawiązanie do ulubionego filmu? Jak najbardziej!

Na domówkę zazwyczaj zaprasza się najbliższych przyjaciół. Być może jest jakiś film, który oglądacie ze swoją paczką za każdym razem, gdy nadarzy się okazja? Jeśli tak, to warto spróbować samemu wcielić się w rolę swoich telewizyjnych ulubieńców. Fajnie będzie wspólnie zgadywać, kto kim jest, a do tego cytować ulubione fragmenty filmu.

Inną opcją jest przebranie się za dowolną postać filmową. To z pewnością będzie ciekawsze o tyle, że później można zrobić nie tylko konkurs na najlepsze przebranie, ale też zgadywać, kto się za kogo przebrał. A to z pewnością łatwym zadaniem nie będzie. 

Film można oczywiście zastąpić bajką lub serialem!

Zdj. główne: Pineapple Supply Co./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*