MODA I URODAWŁOSY

Kosmetyki, które ułatwią stylizację męskich włosów

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Kosmetyki, które ułatwią stylizację męskich włosów

Artykuł sponsorowany

Bez względu na to, jakiego rodzaju włosów posiadasz, będziesz potrzebować pomocy, aby odpowiednio je ustylizować. Oczywiście kompetentny fryzjer to podstawa, ale równie ważne jest użycie odpowiedniego produktu na włosach. Produkty do włosów dla mężczyzn przeszły długą drogę i każdy może znaleźć coś dla siebie – bez względu na to, czy włosy są grube, rzadkie, kręcone, falowane, czy cokolwiek innego.

Glinka do włosów

Jeśli chodzi o najbardziej podstawowe kosmetyki dla mężczyzn, należy oczywiście polecić porządną glinkę. Każdy, kto trzyma się tradycyjnej fryzury z krótkim tyłem i bokami, dostrzeże w powyższym środku korzyści, ponieważ zapewnia on utrwalenie, które utrzymuje się przez cały dzień i zapewnia dodatkową grubość. Ponadto unikasz nadmiernie błyszczącego się wyglądu, który może pojawić się w przypadku innych past i żeli, na rzecz bardziej naturalnej, matowej estetyki. 

Pasta

Pasta jest bardzo podobna do gliny, ponieważ jest wszechstronnym produktem do włosów, którego nie sposób użyć nieprawidłowo. Jak wydobyć to, co najlepsze z każdej pasty? Nałóż ją na mokre włosy, aby je dłużej utrwalić, uzyskać dużo blasku i znacznie więcej możliwości stylizacji, zwłaszcza jeśli masz pod ręką grzebień i suszarkę do włosów. Co więcej, jeśli Twoje mieszki włosowe słabną, pasta sprawi, że Twoje włosy będą sprawiały wrażenie takich o większej objętości.

Pomada

Prawdopodobnie nie używałeś wcześniej pomady i to prawdopodobnie mądry wybór. Dlaczego? Ten produkt do włosów wymaga odrobiny wiedzy, aby prawidłowo go nałożyć i sprawić, że będziesz wyglądać olśniewająco. Ten gładki wygląd, który uzyskasz, używając pomady, jest najlepszy na specjalne okazje z czarnym krawatem. Wtedy bowiem fryzura na bazie pomady naprawdę jest czymś, co warto zobaczyć. Kluczem jest oszczędność w aplikacji i wybór pomady na bazie wody, która jest łatwiejsza do zmycia niż alternatywa na bazie oleju.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Wosk

Jeśli Twoja fryzura prawie kwalifikuje się do cięcia nożyczkami, to zdobycie dobrego wosku jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nadaje włosom połysk i teksturę, ale jest o wiele łatwiejszy w użyciu i zmywaniu niż pomada, zwłaszcza, że ​​można go używać do wybierania zbłąkanych włosów i układania ich w linię.

Spray z solą morską

Spray z solą morską jest stosunkowo nowy w świecie produktów do stylizacji i szybko stał się wybierany przez wielu mężczyzn; szczególnie przez tych o włosach od średnich do długich. Jak sama nazwa wskazuje, mgła z soli morskiej to formuła sprayu, która zawiera sól i inne związki. Ponieważ słona woda wchłania naturalne oleje z twoich włosów, możesz uzyskać lepszą teksturę, fale i objętość – co zauważysz na przykład po dniu spędzonym na plaży i kąpieli w morzu.

Jedną z wielu zalet sprayu z solą morską jest to, że nie sprawia, że ​​włosy stają się tłuste, lepkie ani twarde. Co więcej, spray z solą morską jest odpowiedni do różnych rodzajów włosów, zarówno do przygotowywania, jak i stylizacji, i zapewnia lekkie lub średnie utrwalenie, które pozwala dłuższym włosom zachować naturalną sprężystość.

Żel

Jednym z najczęściej używanych przez mężczyzn produktów do stylizacji włosów – jeśli nie najbardziej powszechnym – jest żel do włosów. Większość mężczyzn używała żelu do włosów w pewnym momencie swojego życia, zwłaszcza gdy byli nastolatkami, kiedy starali się uzyskać pewien wygląd, który odróżnia ich od innych. 

Żel do włosów jest wygodny z wielu powodów, między innymi dlatego, że możesz – i powinieneś – nakładać go na wilgotne włosy, co daje luksus stylizacji włosów na bieżąco, zamiast czekać, aż wyschną, zanim nałożysz produkt do stylizacji. Żel do włosów mocno trzyma i zapewnia wysoki połysk.

Lakier do włosów

Kiedyś był to chyba najpopularniejszy istniejący produkt do stylizacji włosów – i ogólnie uważany za produkt używany tylko przez kobiety (chociaż wielu mężczyzn niewątpliwie używało go w zaciszu swoich łazienek).

Wśród wielu atrybutów lakieru do włosów jest to, że można go używać samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami do stylizacji włosów, takimi jak pasta czy pomada. I z pewnością jest to jeden z najlepszych produktów wykończeniowych, jakie znajdziesz, ze względu na doskonałą przyczepność.

Fot. Drew Hays/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*