PODRÓŻEROZRYWKA

Wakacje na Bali — wyspie świątyń i pięknych hoteli

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wakacje na Bali — wyspie świątyń i pięknych hoteli

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Indonezja to największy wyspiarski kraj świata, który liczy około 17 tysięcy wysp. Znajdziemy tam tętniące życiem metropolie jak Dżakarta, aktywne wulkany, pola ryżowe, zaludnione wyspy oraz dziewicze miejsca, gdzie nie dociera przeciętny podróżny, jak na przykład Raja Ampat, Komodo czy Sumba. Zapraszamy w niezwykłą podróż na Bali – czyli do jednej z najciekawszych i najpiękniejszych, a zarazem najbardziej ulubionych wysp Indonezji.

Rajskie Bali – piękne świątynie, kojące spa i designerskie hotele

Bali https://carter.eu/kierunki/azja/indonezja/bali to indonezyjska wyspa położona na zachodnim krańcu archipelagu Małych Wysp Sundajskich pomiędzy Jawą a Lombok, 8 stopni na południe od równika. Wyspa jest jedną z trzydziestu trzech prowincji Republiki Indonezji, jednego z największych archipelagów świata. Zachwycająca swym pięknem wyspa  to jeden z najczęściej wybieranych kierunków podróży dzisiejszych globtroterów. Dzięki dobrym połączeniom lotniczym i dobrej pogodzie z równikowym klimatem sezon turystyczny trwa tam przez cały rok. W stolicy Bali znajduje się Port Lotniczy Denpasar, który posiada bezpośrednie połączenia z wieloma europejskimi i azjatyckimi metropoliami oraz Bliskim Wschodem. Linie lotnicze jak Qatar czy Emirates ułatwiają szybkie i rozsądne cenowo dotarcie do tego niezwykłego zakątka Ziemi podróżnym z Polski oraz Europy. Piękne hotele, ciekawe życie nocne, liczne świątynie i zabytki, bujna roślinność i liczne plaże zachęcają do odwiedzenia rajskiej Wyspy Bogów.

Ostatnie dwadzieścia parę lat Bali przeżyło prawdziwy rozkwit hotelarstwa. Powstało tam ponad 100 hoteli wiodących luksusowych sieci, światowej klasy, dzięki którym można rozkoszować się wakacjami w stylowym i ekskluzywnym wydaniu.

Najciekawsze miejsca do ekskluzywnego wypoczynku to Zatoka Jimbaran, gdzie znajdują się ładne piaszczyste plaże, Uluwatu, które cechują wysokie klify i rzadka zabudowa a także „zielone serce” wyspy czyli Ubud. 

Ubud- miasto rzemiosła, Monkey Forest i zabytkowych świątyń

Wybierając się na Bali świetnym pomysłem będzie pobyt łączący zwiedzanie środka wyspy a następnie wypoczynek w jednej z nadmorskich miejscowości. Region Ubud oferuje nietuzinkowe doznania duchowe a tamtejsze hotele cieszą się fenomenalną opinią pośród podróżników, którzy uwielbiają dżunglę i prywatność w luksusowych willach z prywatnymi basenami. Na szczególną uwagę zasługują niezwykle ekskluzywne hotele jak Mandapa sieci Ritz Carlton, kameralny Viceroy a także słynące z niezapomnianych willi z basenami bez krawędzi Royal Pita Maha lub  Four Seasons Sayan.

Ubud uważa się za kulturalną stolicę Bali i kwitnące centrum miejscowego rękodzieła i rzemiosła; to zdecydowanie wyjątkowo atrakcyjna i prawdziwa część wyspy. Mieszkają tam najsłynniejsi artyści o czym łatwo się przekonać spacerując po klimatycznych i malowniczych uliczkach. Znajdziemy tam wiele galerii sztuki i pracowni, gdzie spotkamy artystów przy pracy. Położony na terenie niewielkich gór region Ubud zaskakuje na każdym kroku misternie rzeźbionymi świątyniami pełnymi kwiatów i podarunków. Najbardziej znana z nich to hinduistyczna świątynia Bogini Saraswati (bogini wiedzy) w pięknych ogrodach z oczkiem wodnym i kwiatami lotosu. Ściany kunsztownych budynków pokrywają malowidła przedstawiające potwory mające odpędzać demony.

Bali – baza wypadowa do zwiedzania innych wysp

Dla podróżnych, którzy lubią się przemieszczać i doświadczać różnych kultur i klimatów świetnym rozwiązaniem będzie połączenie pobytu na Bali z wizytą w świątyniach Borobudur i Prambanan na Jawie, podziwianiem waranów Komodo a także z wypoczynkiem na pobliskim Lombok.  Takie wycieczki są popularne wśród odwiedzających Indonezję z butikowym biurem podróży CARTER® Pomimo niewielkiej odległości Lombok jest całkowicie różny i dużo mniej zabudowany. Przede wszystkim jest to wyspa spokojniejsza i mniej skomercjalizowana od Bali, oferująca piękną przyrodę, piaszczyste plaże i wypoczynek na łonie natury . Próżno szukać tam „perełek” hinduistycznej architektury, gdyż na Lombok główna religia mieszkańców to Islam. Jeśli rozważacie dłuższą wizytę w Indonezji na trzy lub cztery tygodnie na pewno ciekawą opcją przedłużenia wakacji na Bali będzie  rejs jachtem po dziewiczym archipelagu Raja Ampat lub pobyt w ultra luksusowym hotelu na niezwykłej wyspie Sumba.

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, [email protected]

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/ua/

Najlepsze hotele w Wietnamie: https://carter.eu/kierunki/azja/wietnam 

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*