DOM I OGRÓDZWIERZĘTA

Jakie zabawki kupić kotu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie zabawki kupić kotu?

Artykuł sponsorowany

Koty uwielbiają zabawę – trzeba tylko wiedzieć, jakie zabawki będą odpowiadać ich wyrafinowanym gustom. Jeśli obawiasz się, że Twój pupil odrzuci sprawiony przez Ciebie prezent, koniecznie sprawdź nasze inspiracje. 

Piórka i sznurki 

Brzmi bardzo prosto? Możliwe, ale dla kota nie ma nic lepszego niż wiszące frędzle czy sznurki, piórka na patyku i inne ruchliwe i pierzaste zabawki. Twój pupil z pewnością zwariuje na punkcie takiej rozrywki – zwłaszcza, jeśli widzisz, że z radością bawi się również chwostami przy kocach, zasłonach czy ubraniach.

Dobrym pomysłem będzie podwieszenie sznurków lub piórek w okolicach drapaka lub wprost na nim (jeśli posiadasz rozbudowany drapak z półeczkami – możesz zawiesić zabawki nad jedną z nich). Warto też posiadać przynajmniej jeden egzemplarz piórek na patyku – dzięki nim bez wątpienia zyskasz sporo uwagi swojego kota.

Myszy

Innym pomysłem na zabawki dla kotów są sizalowe, filcowe czy wykonane z trawy morskiej myszy. Być może będziesz musiał trochę poeksperymentować, zanim znajdziesz materiał najlepiej odpowiadający Twojemu pupilowi, ale taka zabawka z pewnością go ucieszy. Koty to naturalne drapieżniki i chociaż teraz, kiedy zajmują się nimi ludzie, nie muszą zazwyczaj polować i uganiać się za myszami i ptakami – polowanie mają we krwi. Być może kupienie pupilowi zabawkowej myszy nie zagwarantuje Ci, że nigdy już nie zobaczysz truchła na wycieraczce – ale przynajmniej zwiększa się na to szansa.

Namioty i domki

Łącząc przyjemne z pożytecznym, możesz zainwestować w rozbudowany drapak, wyposażony w półki, korytarzyki lub budki. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, równie dobrym pomysłem będzie zakup namiotu dla kota. Niezależnie, czy zdecydujesz się na drapak, czy namiot, ciekawe propozycje znajdziesz w kociej przystani Pociechowo. Jeśli Twój pupil uwielbia przesiadywać pod meblami, na całe godziny znika pod szafą czy łóżkiem i nie da się go wyciągnąć spod komody – niewielka, prywatna przestrzeń będzie dla niego wprost idealna!

Gryzaki 

Dla kociąt doskonałą zabawką będą też gryzaki. Starsze zwierzęta również mogą je wykorzystać – na przykład gryzaki czyszczące zęby, które zapewniają pupilom dodatkową ochronę stomatologiczną. Zwróć tylko uwagę na to, czy kupujesz gryzak wydający piszczące dźwięki – kotu z pewnością taki układ może się spodobać, ale jest spora szansa, że Twój zachwyt będzie nieco mniejszy.

Zdj. główne: Kim Davies/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*