DOM I OGRÓDREMONT

Kawalerka dla singla – jak stworzyć wygodną przestrzeń?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Kawalerka dla singla – jak stworzyć wygodną przestrzeń?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej stawiamy na niezależność i własny rozwój. Single – zarówno ci po dwudziestym, jak i trzydziestym roku życia – są już na stałe wpisani w funkcjonowanie dużych miast. Zakup kawalerki, przeprowadzka i nagle pojawia się słowo klucz: „remont”. Jakie triki warto zastosować, aby przestrzeń była wygodna, ale również funkcjonalna? Prezentujemy kilka praktycznych wskazówek.

Im mniej tym lepiej – w minimalizmie tkwi siła

Mieszkając w kawalerce trzeba dobrze przemyśleć zagospodarowanie każdego metra kwadratowego. Nie ma sensu zagracać pomieszczenia niepotrzebnymi meblami. Szafa typu komandor sprawdzi się w tym przypadku wyśmienicie. Możemy w niej zaplanować miejsce na ubrania, obuwie, a nawet książki. Coraz częściej w sklepach meblowych możemy też trafić na łóżka z wbudowanymi szafkami. To doskonałe miejsce na przechowywanie pościeli, jak również ubrań zimowych w sezonie letnim.

Mały remont, duży komfort!

Mały remont zakupionego mieszkania może sprawić, że z pozoru ciasna przestrzeń zacznie „oddychać”. Jakie zmiany warto wprowadzić?

•  Postaw na salon z aneksem kuchennym. Wyburzenie sprawi, że zyskamy dużo przestrzeni.

•  Jeśli kawalerka ma tylko jedno pomieszczenie dzienne (salon) kup łóżko, które po złożeniu może stanowić też wygodną kanapę.

•  W łazience zdecyduj się na kolor biały. Świetnie sprawdzi się też duże lustro, które optycznie powiększy pomieszczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*