ROŚLINY

Roślinne ozdoby do domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Roślinne ozdoby do domu

Artykuł sponsorowany

Nie od dziś wiadomo, że rośliny to doskonały sposób na dekorację wnętrza. Jak możesz je wykorzystać w aranżacji? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów na roślinną dekorację domu lub mieszkania.

Roślinne dekoracje we wnętrzu sprawiają, że automatycznie staje się ono przyjemniejsze i bardziej przytulne. Czy wiesz, że w pomieszczeniach, w których znajduje się wiele roślin, nasz mózg odpoczywa znacznie lepiej? Podpowiadamy więc, jak wprowadzić rośliny do swojego mieszkania lub domu.

Rośliny doniczkowe

Doskonałym pomysłem na stworzenie roślinnej dekoracji do domu jest wykorzystanie roślin doniczkowych. Należy jednak pamiętać, że aby w pełni wykorzystać ich potencjał, warto dobrać je do stylistyki, w której urządzone jest wnętrze. Jak to zrobić? W eleganckim klasycznym wnętrzu możesz postawić na przykład na okazy o efektownym pokroju, na przykład duże monstery lub inne egzotyczne okazy. W bardziej klasycznych i rustykalnych wnętrzach świetnie sprawdzą się zaś paprotki oraz geranium. Do wnętrz boho natomiast możesz wprowadzić między innymi rozłożyste figowce, palmy, wiszące bluszcze oraz wysokie kaktusy.

W przypadku roślin doniczkowych sporą rolę odgrywa również ustawienie kwiatów w przestrzeni. Rośliny możesz aranżować pojedynczo lub w grupach. Pamiętaj jednak, aby ustawiać je zgodnie z ich preferencjami – jedne rośliny wolą sporą ilość słońca, inne preferują cień itd. Warto również wziąć pod uwagę, że duże rośliny o rozłożystych liściach, które rozrastają się na boki, potrzebują sporo przestrzeni, aby wyglądać dobrze. Możesz ulokować je na przykład przy ścianie lub w rogu pokoju.

Las lub ogród w szkle

Jeśli zależy Ci na modnej oraz efektownej ozdobie, to świetną propozycją będą lasy oraz ogrody w szkle. Taki las, czy też ogród możesz wykonać samodzielnie lub zdecydować się na zakup, na przykład na stronie internetowej https://www.florapoint.pl/kategoria-produktu/lasywszkle/. Ta nietypowa aranżacja roślinna może zostać umieszczona w szklanej kuli, słoiku, butelce lub akwarium, a postawić ją możesz między innymi na parapecie, podwiesić pod sufitem lub położyć na przesuwnej podstawce na kółkach. Aby dodać dekoracji fantazyjnego charakteru, możesz z powodzeniem wykorzystać różne gatunki roślin oraz różne gleby. 

Wiszące kwiaty

Jeżeli pragniesz, aby Twoje mieszkanie lub dom nabrały prawdziwie magicznego charakteru, możesz też zdecydować się na wiszące kwiaty. Genialnie będą wyglądać przede wszystkim kwiaty podwieszone na suficie. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo efektowne, ale również praktyczne, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie miejsca na podłodze, a dodatkowo zapewnia ochronę kwiatów przed zwierzakami oraz dziećmi. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Designecologist

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*