TECHNOLOGIA I INFORMATYKAUMIEJĘTNOŚCI

Jaki powinien być odpowiedni laptop dla studenta?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki powinien być odpowiedni laptop dla studenta?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Początek roku akademickiego to czas, w którym wielu studentów i ich rodziców poszukuje odpowiednich sprzętów komputerowych, które ułatwią albo nawet umożliwią im naukę na kierunkach uczelni wyższych. Podstawą jest dziś dobry, wydajnie pracujący laptop na studia – solidny i trwały zarazem. Zobacz, jakie wziąć pod uwagę kryteria, wybierając notebook dla ucznia i studenta.

Jaki laptop na studia dopasowany do specyfiki kierunku?

Punktem wyjścia przy wyborze odpowiedniego notebooka na studia powinny być potrzeby przyszłego użytkownika takiego sprzętu. Inne wymagania będzie miał żak kierunków ścisłych, a zwłaszcza informatyki, architektury czy grafiki, a inne student literatury, historii lub medycyny. Na uczelni możesz potrzebować komputera, który będzie obsługiwał specjalistyczne programy i aplikacje. Dlatego musisz wiedzieć, w jakim trybie będzie wykorzystywany laptop dla studenta.

Jaki laptop dla studenta informatyki czy grafiki?

Wybierasz się na studia informatyczne? Będziesz mieć zajęcia z grafiki komputerowej albo stanie się dla Ciebie konieczne wykorzystywanie programów projektowych? Jeśli tak, wybierz wydajny, nowoczesny laptop dla ucznia i studenta. Wymagające programy służące do edycji grafiki potrzebują szybkiego procesora i dużej pojemności pamięci RAM. Laptop dla studenta powinien mieć obowiązkowo co najmniej 4-rdzeniowy procesor najnowszej generacji oraz 8 lub 16 GB pamięci RAM. Karta graficzna powinna być dla niego dedykowana.

Student informatyki, grafiki i pokrewnych kierunków powinien wybrać notebook dla żaka w podobny sposób jak profesjonalny grafik, inżynier czy projektant. Zobacz również: „Jaki laptop dla najbardziej wymagających użytkowników profesjonalnych?”.

Jaki laptop na studia humanistyczne?

W przypadku wyboru laptopa na studia humanistyczne wydajność procesora i szybkość działania dysku nie mają tak dużego znaczenia. Najczęściej notebook tego rodzaju wykorzystywany będzie do pisania prac zaliczeniowych, referatów czy przygotowywania prezentacji multimedialnych. Może być to solidny i trwały, zoptymalizowany pod kątem średnich wymagań studenta sprzęt z procesorem Intel Core i3 czy AMD Ryzen 3 lub wyższym. W podobny sposób dobierzesz laptop dla ucznia i studenta, który posłuży również do nauki zdalnej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak wybrać tani i dobry laptop dla studenta?

Dobry laptop dla studenta powinien być dopasowany do wymogów, jakie ma student określonego kierunku, ale jednocześnie powinien być lekki, mobilny, mieć pojemną baterię oraz szybki i wydajny dysk SSD, który pozwoli na płynną obsługę systemu. Nie bez znaczenia będzie to, ile kosztuje notebook dla żaka. Jeśli w rodzinie jest kilka osób potrzebujących takiego sprzętu, warto wybrać średniej klasy urządzenie, które będzie zapewniać solidność i trwałość w połączeniu z wydajnością.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*