INNE

Jaki plecak wybrać dla przedszkolaka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki plecak wybrać dla przedszkolaka?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pójście do przedszkola to przełomowy moment w życiu każdego malucha. Wówczas każdy detal ma znaczenie – atmosfera w danym miejscu, opiekunki, sala i nie mniej ważny – dobrze dobrany plecak! W końcu będzie on nieodłącznym towarzyszem Twojej pociechy, dlatego tak ważne jest, by był wygodny i funkcjonalny. Jak wybrać idealny plecak? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak dla dziecka?

Plecak dla malucha powinien być ergonomiczny, bezpieczny oraz trwały. Wybierając go, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Są to przede wszystkim:

  • Wielkość i kształt – plecak powinien być proporcjonalny do wielkości dziecka. Zbyt duży plecak może prowadzić do niezdrowego obciążenia kręgosłupa, z kolei zbyt mały nie pomieści wszystkiego, co będzie mu potrzebne w przedszkolu.
  • Regulowane paski – paski powinny być szerokie i miękkie, aby nie wbijały się w ramiona, a także regulowane, aby można było dostosować je do wzrostu dziecka.
  • Materiał i konstrukcja – plecak powinien być wykonany z materiału, który jest łatwy do czyszczenia, ale jednocześnie odporny na zużycie i wilgoć. Zwróć też uwagę na solidność szwów i jakość zamków lub rzepów.
  • Bezpieczeństwo – wybierz model, który ma elementy odblaskowe – wówczas podczas spacerów Twój maluch będzie dobrze widoczny na drodze.

Jaki plecak spodoba się przedszkolakowi?

Plecak, który spodoba się dziecku, to ten, który odzwierciedla jego zainteresowania i gust. Może to być model z ulubionym bohaterem z kreskówki lub bajki, jak np. plecak Kraina Lodu, z kolorowym motywem zwierzęcym, w księżniczki czy inne wzorki – opcji jest wiele.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę nie tylko na to, co nam się podoba jako dorosłym, ale przede wszystkim, to, co podoba się maluchowi. Dlatego też dobrym pomysłem jest zabranie go ze sobą na zakupy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany plecak będzie strzałem w dziesiątkę!

Co powinno znaleźć się w plecaku malucha?

W plecaku dziecka muszą zmieścić się najważniejsze rzeczy, które będą pomocne zarówno podczas pierwszych dni w przedszkolu, jak i później, gdy już się przyzwyczai do nowego miejsca. Pamiętaj, by znalazły się w nim takie akcesoria, jak:

  • Ulubiona zabawka – może to być też książeczka, przytulanka czy poduszka. Pomoże maluchowi przyzwyczaić się do przebywania kilku godzin w nowym miejscu i będzie go wspierać na każdym etapie.
  • Zmiana ubrania – czy to podczas zabawy na dworze, czy zajęć plastycznych lub posiłku, dziecko może się pobrudzić. Dlatego też warto zadbać o ubranka na zmianę.
  • Smakołyki i napój – wygodny bidon z ulubionym sokiem i zdrowe przekąski pozwolą dziecku poczuć się komfortowo.
  • Piżamka – w trakcie przedszkolnego dnia zapewne zdarzy się leżakowanie. Dlatego też warto zapakować do plecaka ulubioną piżamę Twojej pociechy.

Wybór plecaka dla przedszkolaka to istotna decyzja, która wpłynie na jego codzienny komfort i dobre samopoczucie. Warto zatem poświęcić na to trochę czasu i energii, aby zapewnić swojemu maluchowi to, co dla niego najlepsze!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*