DOM I OGRÓDWNĘTRZE

Jak urządzić nowoczesny pokój dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urządzić nowoczesny pokój dla dziecka?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Tworzenie przestrzeni do zabawy i rozwoju malucha może być ciekawym, ale także niełatwym doświadczeniem. Wielu rodziców pyta: jak powinien wyglądać piękny, funkcjonalny i nowoczesny pokój dla dziecka?

W tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można jednak wskazać kilka rozwiązań, które ułatwią aranżowanie takiej przestrzeni. Podpowiadamy jak zachować równowagę między praktycznym komfortem a nowoczesną stylistyką pokoju dziecka.

Dziecięcego królestwa nie warto komplikować

Jeśli chodzi o pokoje dziecięce, zwykle mniej znaczy więcej. Utrzymując prosty wystrój i ograniczają umeblowanie do niezbędnego minimum, stworzysz więcej miejsca do zabawy, ułatwisz koncentrację na nauce, a także zyskasz przestrzeń, którą można łatwo dostosowywać do rozwoju pociechy.

Jeśli jednak w danym wnętrzu brakuje Ci dekoracji i elementów, wprowadzających odrobinę beztroski, możesz zdecydować się na pomalowanie ściany w oryginalne wzory. Rozgwieżdżone niebo, królewski zamek czy tajemnicza dżungla to bardzo modne motywy, często zdobiące nowoczesny pokój dla dziecka. Co istotne, tego typu dekorację łatwo zmienić. Gdy pociecha podrośnie, ścianę wystarczy pokryć nowym wzorem.

Koncentracja na zabawie i pobudzenie kreatywności

Aby stworzyć pokój, który pokocha Twój maluch, spróbuj skupić się na tym, co uwielbia robić najbardziej, czyli na zabawie! Niewielki basen z piłeczkami, podwieszana do sufitu huśtawka czy łóżko z ciekawą ramą to tylko kilka elementów, którymi możesz wzbogacić przestrzeń dla dziecka. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z ilością takiego wyposażenia wnętrza.

Bardzo dobrym pomysłem, nie tylko na stworzenie przestrzeni do zabawy, ale także pobudzenie kreatywności pociechy, będzie pokrycie ścian farbą, po której można pisać. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoje dziecko w pewnym stopniu ozdobi swoje królestwo dokładnie tak, jak chce. Będzie mogło bez obaw rysować po ścianie. A gdy trochę podrośnie, można wykorzystać taką przestrzeń np. do sporządzania krótkich notatek.

Kolory a nowoczesny pokój dla dziecka

Dzieci uwielbiają kolory, ale wybór odpowiedniego dla danej przestrzeni może być trudny. Jasne, Twój maluch może teraz kochać róż czy niebieski, ale to nie znaczy, że za chwilę nie będzie prosił o ściany i dekoracje w odcieniach zieleni. Nie chcesz nieustannie zmieniać kolorystyki wnętrza.

Istnieje na szczęście długoterminowe rozwiązanie takiego problemu. Możesz pójść na sprytny kompromis, wprowadzając tęczę kolorowych akcesoriów do czystego, neutralnego otoczenia, które można łatwo zmienić, gdy Twoje dziecko będzie chciało stworzyć zupełnie nową aranżację. Postaw na jasne ściany, ale dodaj do wnętrza kilka wielobarwnych akcesoriów w wyrazistych barwach. To w prosty sposób ożywi pokój i zaspokoi dziecięcy głód kolorów.

zdj. główne: materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*