MAKIJAŻ

Jaki eyeliner wybrać? Podpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki eyeliner wybrać? Podpowiadamy!

Eyeliner jest bardzo ważnym elementem w makijażu oczu. Może znacznie zagęścić nasze rzęsy i sprawić, że oczy będą wydawały się znacznie większe, niż są w rzeczywistości. 

Eyeliner był bardzo modny zwłaszcza około 10 lat temu, kiedy modę na niego promowała Kim Kardashian w swoich makijażach wieczorowych. Eyelinery są dostępne w wielu odsłonach i na pewno znajdziemy swój ulubiony.

Jakie eyelinery możemy znaleźć?

Najbardziej popularne i często używane przez wiele kobiet są eyelinery w pędzelku. Są sprzedawane w drogeriach w kompletach: niewielki słoiczek z dołączonym do niego pędzelkiem. Również dość popularne są eyelinery w pisaku, który jest niewielki i można z jego pomocą wykonać zarówno cienką kreskę, jak i bardziej widoczne tzw. kocie oko. Bardziej trwałe będą eyelinery w żelu, które są dostępne również w formie małego pisaka. Wielu stylistów i wizażystów bardzo poleca również eyelinery w formie sypkiej.

Jaki eyeliner wybrać dla osoby początkującej?

Osoba początkująca powinna zaczynać od eyelinerów w pisaku. Są na tyle poręczne, że można za ich pomocą wykonać bardzo cienką kreskę, ale również można ją delikatnie pogrubić w momencie, kiedy nabierzemy wprawy. Eyeliner pisak może przydać się osobie, która nie lubi bardzo mocnego makijażu. Łatwo go zmyć i ładnie wygląda na powiece. Wiele firm, takich jak np. Kobo czy Maybelline, ma w swojej ofercie różne rodzaje eyelinerów, dzięki czemu można znaleźć swój ulubiony kolor i grubość.

Dla nieco mocniejszego efektu kociego oka bardzo dobrym wyborem będzie eyeliner w formie tuszu. Pędzelek wymaga od nas nieco większej wprawy, ponieważ podczas nakładania może nieco się wyginać, ale pozwala na uzyskanie mocnego, a jednocześnie subtelnego podkreślenia oka. Tusz jest znacznie bardziej widoczny na powiece niż eyeliner w flamastrze. Miękki pędzelek pięknie go rozprowadza i pozwala nam odpowiednio manewrować. Makijaż malowany takim eyelinerem może iść w różne strony, co pozwoli nam przy większej wprawie na wykonanie pięknej kreski lekko wywiniętej ku górze.

https://www.youtube.com/watch?v=PAMW4tGj3OM
Makeup & Shopping All Time – How to apply winged eyeliner for beginers

Dla profesjonalistów

Profesjonaliści unikają eyelinerów w flamastrze, ponieważ nie dają mocnego i trwałego efektu. Niestety nie wytrzymują często całego dnia na powiece, a także nie mają mocnego koloru. Bardziej popularne wśród wizażystów są trwałe eyelinery w żelu lub w kremie. Taki kosmetyk sprzedawany jest w słoiczku, więc bardzo ważne jest dokupienie odpowiedniego pędzelka. Powinien on być cienki i ścięty przy samym końcu. Dzięki temu można w łatwy sposób poprowadzić kreskę przez całą długość powieki. Pędzelki, które osobno kupuje się do eyelinera w żelu lub w kremie, pozwalają również na zachowanie pełnej higieny, na co z kolei nie pozwala nam eyeliner w tuszu. Najczęściej do eyelinera w żelu są wybierane pędzelki ze sztucznym włosiem, ponieważ jest ono nieco bardziej sztywne i łatwiej nim wykonywać nawet bardzo cienkie kreski, tuż przy linii rzęs. Eyeliner w kremie lub w żelu bardzo szybko wysycha, dlatego należy dbać, by zawsze po nałożeniu kosmetyku na pędzelek zakręcać dokładnie słoiczek. Również na skórze kosmetyk szybko zasycha, więc późniejsze poprawienie źle poprowadzonej kreski może być nieco trudne. Takie kosmetyki są odpowiednie dla osób, które wiedzą dokładnie, jak chcą wykonywać swój makijaż.

Eyeliner jest bardzo dobrym kosmetykiem, który można używać zarówno z cieniami do powiek, jak i samodzielnie. Zanim położymy go na powiekę, skóra powinna być pokryta cielistym cieniem do powiek, bądź specjalną bazą. W ten sposób eyeliner utrzyma się przez długi czas. Zmyjemy go później za pomocą specjalnego płynu z dodatkiem olejku, który rozpuści dokładnie kosmetyk. 

Fot. Engin Akyurt/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*