KARIERA I FINANSE

Co może obejmować ubezpieczenie na życie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co może obejmować ubezpieczenie na życie?

Artykuł sponsorowany

Polisa na życie to ochrona, która może dotyczyć różnych wypadków i sytuacji kryzysowych. Wiele jest zależne od umowy, która się podpisuje z ubezpieczycielem. Może ona obejmować jedynie śmierć albo pomoc w sytuacjach chorobowych, a nawet zapewnić ochronę naszych bliskich. Chcesz wykupić polisę na życie? Zanim to zrobisz, dowiedz się o niej więcej. Opisaliśmy w tym artykule, co może obejmować ubezpieczenie i w co warto inwestować.

Ubezpieczenie na życie – wypłacanie pieniędzy po śmierci

Podstawowy rodzaj ubezpieczenia na życie chroni bliskich po śmierci ubezpieczonego. W takim momencie rodzinie wypłacana jest kwota ustalona w umowie. Istotne jest to, że suma wypłaconych pieniędzy zależna jest od rodzaju zgonu, który musi obejmować polisa. Wstępnie przyjmuje się głównie śmierci w wyniku naturalnym oraz w nieszczęśliwych wypadkach. Warto również zainwestować we wszelkie nagłe sytuacje, które nie zawsze są do przewidzenia, np. ochronę w przypadku śmierci z poważnej choroby.

Polisa na życie chroniąca przed chorobami – wypłacanie pieniędzy w tracie życia

Nie wszystkie ubezpieczenia na życie wypłacane są dopiero po śmierci ubezpieczonego. Przede wszystkim zwraca się uwagę na polisy, które działają również w przypadkach chorób czy też nieszczęśliwych wypadków. Obejmują one różne elementy i sytuacje. W wielu umowach można zaznaczyć, żeby pieniądze wypłacane były m.in. w takich przypadkach jak:

  • konieczność długotrwałej rehabilitacji, np. po nieszczęśliwym wypadku czy zawale,
  • powstanie trwałego uszczerbku na zdrowiu (w przypadku oparzeń, złamań, uszkodzeń organów zewnętrznych i wewnętrznych, utraty słuchu, węchu, mowy czy też amputacji kończyn),
  • konieczność leczenia szpitalnego, np. w następstwie wypadku czy choroby,
  • nastąpienie trwałego uszczerbku na zdrowiu czy też inwalidztwa z przyczyn określonych w polisie,
  • powstanie całkowitej niezdolności do pracy, np. w wyniku choroby czy też wypadku.

Wybierając ubezpieczenie na życie, najlepiej zapoznać się z rankingami. Jeden z nich dostępny jest na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html. Widoczne są tam oferty najlepszych firm, które mogą chronić Ciebie i Twoją rodzinę przez całe życie. Skorzystaj z rankingu, aby wybrać sprawdzone, najlepsze oferty na rynku.

Ubezpieczenie na życie dla osób starszych – co obejmuje?

Chociaż wielu seniorów uznaje, że nie już szansy na ubezpieczenie, wiele firm daje im taką możliwość. Ważne jest jednak to, co obejmuje taka umowa ubezpieczenia. Polisa dla seniora często dotyczy nie tylko śmierci, lecz także leczenia różnych chorób. Dobre ubezpieczenie pokrywa część kosztów leczenia, w tym m.in. należności za badania czy też za leki. Ciekawy dodatek do tego typu umów stanowią tak zwane pomoce Assistance, czyli, np. zdalna pomoc specjalisty IT, asysta prawna w razie potrzeb czy też pomoc związana z organizacją pogrzebu.Osoby starsze mogą wejść w skład ubezpieczenia rodzinnego. Aby dowiedzieć się więcej o tym sposobie ubezpieczania, sprawdź plusy i minusy oferty. Może to jest polisa, której potrzebujesz – https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ubezpieczenie-dla-calej-rodziny-czy-to-sie-oplaca/212.html.

Fot.: Van Tay Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*