TECHNOLOGIA I INFORMATYKAUMIEJĘTNOŚCI

Jaka powinna być nowoczesna strona internetowa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaka powinna być nowoczesna strona internetowa?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nikt, kto chce rozpocząć działalność w sieci, nie może obejść się bez nowoczesnej i bezproblemowo funkcjonującej strony internetowej. Na założenie witryny decydują się nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorstwa i sklepy internetowe. To właśnie strona internetowa jest miejscem, gdzie potencjalny klient nawiązuje pierwszy kontakt z firmą. O czym pamiętać, tworząc nowoczesną i profesjonalną stronę internetową?

Minimalizm to podstawa

Nowoczesne strony internetowe od Solve.it wyróżniają się tym, co obecnie jest bardzo modne – funkcjonalnym minimalizmem. Mnogość animacji, multimediów, zakładek i grafik wcale nie jest pożądana. Wchodzący na stronę internetową przeciętny użytkownik internetu oczekuje, że znajdzie tutaj informacje, jakich potrzebuje. To właśnie te potrzeby powinna zaspokajać witryna. Musi być więc czytelna i prosta. Nadmiar elementów może sprawić, że potencjalny klient zniechęci się do korzystania z niej.

Responsywność przede wszystkim

Niedawno przeprowadzone badania wykazały, że ponad połowa użytkowników stron internetowych korzysta z nich za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Nic nie wskazuje na to, by trend ten miał się wkrótce zmienić. Wręcz przeciwnie, dynamika współczesnego życia sprawia, że zdecydowana większość użytkowników internetu korzysta z niego mobilnie.

Dobra strona internetowa to taka, która świetnie prezentuje się na wszystkich urządzeniach, nie tylko komputerach. Powinna zawierać te same funkcjonalności co strona klasyczna, jednak dla prędkości ładowania powinny być one odpowiednio przeskalowane.

Bezpieczeństwo użytkowników strony internetowej

Dobra strona internetowa bez wątpienia jest przede wszystkim bezpieczna. Jej użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na zawartość witryny, ale także poziom jej bezpieczeństwa. Z racji tego, że o zagrożeniach związanych z cyberprzestępczością mówi się coraz więcej, każda strona internetowa powinna zostać zabezpieczona przed wyciekiem danych. Certyfikat SSL to absolutna podstawa – jest to protokół sieciowy, który spełnia standardy szyfrowania witryn internetowych. 

Dlaczego profesjonalna strona internetowa jest tak ważna?

Jeszcze kilkanaście lat temu strona internetowa uznawana była za interesujący dodatek do danego przedsiębiorstwa. Jej posiadanie uważane było za coś wyjątkowego I wyjątkowo profesjonalnego. Obecnie użytkownicy internetu wychodzą z założenia, że firma, która nie posiada swojej strony internetowej, zwyczajnie nie istnieje. Brak witryny może już na samym początku zniechęcić potencjalnych kontrahentów. Nawet jeśli strona internetowa danej firmy to prosta wizytówka, jej posiadanie świadczy o profesjonalizmie i poważnym podejściu do klienta.

Fakt posiadania strony internetowej nie wystarczy – powolna, mało intuicyjna oraz źle zaprojektowana witryna potrafi skutecznie odstraszyć użytkowników. Aby mieć pewność, że strona firmowa jest taka, jaka powinna, warto skorzystać z pomocy fachowca, który zaprojektuje ją od podstaw.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*