KARIERA I FINANSE

Jak zostać tatuażystą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zostać tatuażystą?

Artykuł sponsorowany

Praca tatuatora, czyli projektowanie wyjątkowych wzorów i ozdabianie nimi skóry swoich klientów, to dla wielu osób praca marzeń. Jakie jednak umiejętności należy posiadać, aby móc spełniać się w tym zawodzie? Dowiedz się, jak zostać tatuatorem.

Jakie umiejętności powinien posiadać tatuator?

Osoba profesjonalnie zajmująca się wykonywaniem tatuaży musi posiadać wiele umiejętności. Najważniejszy jest oczywiście talent do rysunku i projektowania wzorów. Obecnie tatuażyści nie zajmują się jedynie wykonywaniem zdobień na skórze przy użyciu igły i tuszu, ale są prawdziwymi artystami. Jeśli więc jesteś osobą kreatywną, dobrze czujesz się z projektowaniem różnych, nawet najbardziej abstrakcyjnych wzorów, to być może jest to idealna praca dla Ciebie.

Oprócz umiejętności rysowania tatuator musi także doskonale znać anatomię człowieka. Niektóre miejsca na skórze nadają się lepiej do tatuowania, a inne gorzej. Dlatego też, aby mieć pewność, że tatuaż będzie dobrze się goił i na przykład nie wyblaknie, ani się nie rozleje, tatuażysta musi mieć ogromną wiedzę o skórze człowieka. Znajomość anatomii i unerwienia pozwala także na określenie skali bólu podczas wykonywania wzoru.

Oczywistym jest także, że tatuator musi być bardzo dokładny i precyzyjny. Nie bez powodu często mówi się, że dobry tatuażysta ma rękę jak drukarka. Wszystkie linie pozostawione na ciele zostają w końcu na całe życie (chyba że zdecydujemy się na laserowe usuwanie tatuażu), dlatego też muszą być one wykonane wręcz idealnie.

Jak zostać tatuatorem?

Jak więc zostać tatuażystą? Ścieżek kariery jest kilka. Możesz zdecydować się na przykład na różnego rodzaju kursy. Dzięki nim dowiesz się nie tylko jak używać maszynki do tatuowania, ale także jak dbać o skórę w trakcie wykonywania tatuażu oraz jak ją pielęgnować już po tatuowaniu, a także jak prawidłowo przygotować stanowisko pracy. Jeśli potrzebujesz akcesoriów potrzebnych do zabezpieczenia stanowiska, aby było ono w pełni sterylne i bezpieczne, to znajdziesz je na stronie https://emka-sklep.com.pl/. Warto także zainteresować się kursami i szkoleniami z zakresu rysunku i projektowania.

Inną dość popularną ścieżką kariery tatuatora jest znalezienie studia, które przyjmie Cię na praktyki. Wtedy to właśnie w studiu nauczysz się obsługi sprzętu i innych niezbędnych umiejętności, a także będziesz od razu wiedzieć, jak wygląda praca tatuażysty od kuchni.

Jeśli jesteś aspirującym tatuatorem i szukasz sprzętu, dzięki któremu będziesz wykonywać swoje wzory na skórze, to koniecznie sprawdź ofertę strony internetowej https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu/kartridze-do-tatuazu.html.

Zdj. główne: Lucas Lenzi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kurs 18.05.2022

    Zastanawiam się czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kursami tatuażu i może coś polecić?