ZDROWIE

Butelki z filtrem – jaki model wybrać?

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis
Butelki z filtrem – jaki model wybrać?

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firmy stworzyły niedrogie, przenośne butelki z filtrem. Możesz je napełniać wodą z dowolnego źródła. Dzięki temu w każdej chwili nawodnisz organizm. Pamiętaj, by wybrać odpowiedni model. W przeciwnym razie będziesz narażony na wycieki i posmak plastiku!

Dlaczego należy nawadniać organizm?

Woda usuwa toksyny z organizmu. Pobudza metabolizm. Dodatkowo zwiększa koncentrację i dodaje energii. Wspiera też układ trawienny. Woda jest kluczowym składnikiem treningu i utrzymania zdrowej wagi. Kupując butelkę Brita, możesz ją pić w dowolnym miejscu- w domu, podróży, pracy, a także podczas ćwiczeń. Dzięki temu łatwiej osiągniesz cele treningowe. Pamiętaj, by przed intensywnymi ćwiczeniami wypić dużo wody i zjeść zbilansowany posiłek.

Sportowcy rekreacyjni i zawodowi znają wartość wody przed, w trakcie i po treningu. Dostarcza mnóstwo energii. Dodatkowo może złagodzić, a nawet zapobiec zmęczeniu mięśni i innym skutkom regularnych ćwiczeń i wysiłku.


https://www.facebook.com/dietetykPawelLeszek/posts/872304236508704

 

Jak wybrać butelkę z filtrem?

Szukając butelki z filtrem, zwróć uwagę na 5 różnych kryteriów: filtrowanie, materiał, smak, łatwość użycia i sposób czyszczenia. Sprawdź, jaki mechanizm filtrujący zawiera dany model. Czy skutecznie usuwa szkodliwe zanieczyszczenia, bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy? Czy po przefiltrowaniu zostawały w wodzie jakieś cząsteczki? Czy producent proponuje filtry zamienne? Zobacz, z czego wykonana jest dana butelka. Ze stali nierdzewnej, a może z plastiku? Jeśli wybrany model jest plastikowy, upewnij się, że nie zawiera BPA.

Zastanów się, jak smakowała woda popijana z butelki. A konkretnie, czy były w niej jakieś pozostałości zapachu minerałów? A może miała posmak chemiczny, na przykład chloru? Jeśli chodzi o łatwość użycia, sprawdź, czy daną butelkę można łatwo schować do plecaka? Czy nie masz żadnych problemów z wlaniem do niej wody?

 

Grayl Geopress

Dużą popularnością cieszy się Grayl Geopress. Zawiera nowoczesny system filtrowania i oczyszczania wody. Skutecznie odfiltrowuje pierwotniaki, chemikalia, cząstki stałe (brud i piasek), metale ciężkie, bakterie i wirusy, dzięki czemu woda staje się krystalicznie czysta. Wspomniany model wykonany jest z polipropylenu wolnego od BPA, trwałego tworzywa sztucznego. Szeroka podstawa zwiększa jego wytrzymałość. Dzięki Grayl Geopress nie musisz już się martwić, że się odwodnisz podczas podróży z plecakiem. Możesz go również łatwo wyczyścić. Upewnij się, że dobrze wysuszyłeś oczyszczacz przed przechowywaniem. W przeciwnym razie wewnętrzna i zewnętrzna część zasysają się i trudno jest je rozdzielić.

Butelka Dafi

Butelka z filtrem Dafi pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie zadbać o środowisko. Wyposażona jest w unikalny filtr węglowy, który usuwa smak i zapach chloru z wody wodociągowej. Wymienny filtr zawiera węgiel aktywny z łupin orzecha kokosowego. Butelka Dafi powstała z myślą o osobach, które cenią sobie rolę regularnego nawilżania organizmu, uprawiania sportu i zdrowego stylu życia. Dzięki niewielkim rozmiarom i ergonomicznej konstrukcji, możesz ją mieć zawsze przy sobie i nie martwić się o jakość wody z kranu. Co ważne, jest całkowicie wolna od BPA. Napełnij butelkę wodą z kranu. Następnie umieść w niej wkład. Ciesz się zdrową, smaczną wodą, gdziekolwiek jesteś.

BRITA

Zwróć również uwagę na butelkę z filtrem BRITA. Przefiltrowana woda o doskonałym smaku zapewnia właściwe nawodnienie przez cały dzień. Butelka wykonana jest z tworzyw sztucznych niezawierających BPA. Zawiera filtr ze sprasowanego naturalnego węgla z łupin orzecha kokosowego. Butelka BRITA oferuje filtrację w czasie rzeczywistym. Wyróżnia się atrakcyjnym designem. To ekologiczna i wygodna alternatywa dla wody butelkowanej. Filtruje cynk, kadm, chlor, miedź, rtęć i ołów.

Lifestraw Go

Dwustopniowa filtracja obejmuje membranę z pustych włókien i kapsułę węglową. Musisz się jednak liczyć z tym, że w wodzie mogą pozostać cząstki. Nie oznacza to jednak, że zagrażają naszemu zdrowiu. Cząsteczki prawdopodobnie są tylko osadem. Dają jednak stosunkowo mocny smak mineralny.

Lifestraw Go wykonany jest w całości z tworzywa sztucznego wolnego od BPA. Wydaje się dość wytrzymały. Zawiera karabińczyk, dzięki czemu możesz go przyczepić do plecaka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*