ROZRYWKAUROCZYSTOŚCI

5 wskazówek, jak cieszyć się Wielkanocą w 2022 roku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
5 wskazówek, jak cieszyć się Wielkanocą w 2022 roku

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Z niecierpliwością czekamy na trzecią Wielkanoc, w czasach pandemii COVID-19. Zapewne będzie mniej kolędników i towarzyszących im wydarzeń kulturalnych, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Ale to nie znaczy, że powinniśmy być smutni podczas Święta Wiosny. Jak cieszyć się nimi w pełni?

Udekoruj swój dom

Wielkanoc to święto wiosny. Przyroda budzi się z zimowego snu. Udekoruj więc swój dom wielkanocnymi symbolami. Można zrobić własny wieniec na drzwi wejściowe, posadzić nasionka w doniczce.

Włóż do wazonu gałązki złotego deszczu lub ostrokrzewu, które pięknie zakwitną w domu podczas Wielkanocy. Alternatywą mogą być żonkile lub tulipany, które o tej porze roku można kupić w każdej kwiaciarni i w większości supermarketów lub sklepach. Inne dekoracje wielkanocne mogą zawierać skorupki jaj i inne symbole wiosny. Twoja wyobraźnia i kreatywność nie ma granic.

Wielkanocne gotowanie ma swoją magię

Tradycyjne potrawy należą również do Świąt Wielkanocnych. Oprócz tych prostszych, jak sałatka jarzynowa, nie należy zapominać o babce wielkanocnej czy mazurku. Jeżeli wolisz wytrawne wypieki, możesz spróbować wielkanocnych pasztet.

Do innych klasycznych dań należą wędliny lub różnego rodzaju pieczenie. Nie może zabraknąć wyrazistego bulionu, z którego można przygotować zupę pełną wczesnowiosennych warzyw.

Nie bój się być kreatywnym podczas dekorowania jajek

Ozdabianie jajek najbardziej spodoba się dzieciom. Możesz nauczyć ich sprawdzonych technik lub pozostawić miejsce na kreatywność i ozdobić jajka w oryginalny sposób. Przecież nikt nie mówi, że musimy świętować Wielkanoc w sposób, w jaki świętowały ją nasze babcie. Znajdź swoje własne dekoracje, z którymi Ty i Twoje dzieci będziecie mieli dużo zabawy.

Wybierz się na spacer

Pierwsze dni wiosny dosłownie zachęcają do spacerów. Słońce jest coraz mocniejsze, a w ogrodach budzą się pierwsze rośliny. Wiosenne spacery – czy to samotnie, czy z rodziną lub przyjaciółmi – należą do najpiękniejszych w całym roku.

Oprócz podziwiania ogrodów i budzącego się do życia krajobrazu, można również zainspirować się dekoracjami sąsiadów i zapożyczyć kilka pomysłów do własnego domu.

Jeżeli w 2022 roku znów nie zakłóci planów koronawirus, być może uda się otworzyć lokalne targi wielkanocne. Napić się się dobrego miodu pitnego i cieszyć się pięknem miejsca, w którym mieszkasz.

Przeczytaj dobrą książkę, obejrzyj film

Po powrocie do domu, możesz wtulić się w ciepły koc, popijać ulubioną herbatę i zagłębić się w lekturze ulubionej książki. Znasz powiedzenie: Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata.  A ponieważ Wielkanoc wypada w tym roku w połowie kwietnia, masz pełne prawo do tego, by pod kocem jeszcze trochę pozostać. A przede wszystkim pamiętaj, że możesz być w dobrym nastroju bez względu na okoliczności.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*