UROCZYSTOŚCIZRÓB TO SAM

Jak zorganizować udane kinderparty?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zorganizować udane kinderparty?

Dobrze zorganizowane kinder party może być wspaniałą atrakcją dla dzieci, które zyskają szansę na beztroską zabawę w gronie rówieśników. Jak jednak przygotować przyjęcie dla dzieci, aby wszystko było idealnie dopracowane?

Dobry plan przyjęcia dla dzieci

Kinder party powinno być przede wszystkim starannie przemyślane. Rodzice często wynajmują dla dzieci salę w parku zabaw lub stawiają na usługi animatora, który jest profesjonalnie przygotowany do tego, aby przeprowadzić taką imprezę i kreatywnie zająć nasze pociechy. Często takie usługi bywają jednak kosztowne, dlatego warto samemu zorganizować przyjęcie dla naszych dzieci. 

Miejsce kinderparty – dom lub przydomowy ogród 

Zamiast wynajmowania kosztownej sali w lokalu, postawmy na własny dom lub ogród. Taki wybór ma szereg zalet – nie tylko jeśli o ograniczenie kosztów. Dzieci będą znajdowały się w bezpiecznym,  dobrze znanym przez siebie miejscu  pod czujnym okiem rodziców. Szybko poradzimy sobie w ten sposób z logistyką – np.  nie będziemy musieli dowozić jedzenia i sprawniej stworzymy odpowiedni klimat dzięki dekoracjom. 

Lista gości i zaproszenia

Wspólnie z dzieckiem powinniśmy  przemyśleć listę gości. Dajmy mu poczuć, że jego impreza jest bardzo ważna i wypiszmy razem z nim zaproszenia. Mogą być kupione lub zrobione w technice DIY, która  będzie dla niego dodatkową atrakcją. 

Annu’s World of craft – Baby birthday invitation card 

Aranżacja przestrzeni

Właściwa aranżacja przestrzeni, w której  odbywać się będzie przyjęcie dla dzieci, jest niezwykle ważna i to z wielu powodów. Przede wszystkim trzeba zapewnić maluchom bezpieczeństwo. W zależności od wieku zakres przygotowań powinien być inny – w przypadku najmniejszych dzieci powinno się np. zadbać o wyeliminowanie ostrych krawędzi z przestrzeni, w której  będzie odbywała się zabawa. Trzeba też przygotować odpowiednio dużo miejsca, aby zabawa była w pełni bezpieczna. Powinniśmy zrezygnować ze szklanych talerzy i kubków, które łatwo się tłuką oraz ostrych, metalowych sztućców. Bezpieczniejszy będzie plastik (nie jest jednak ekologiczny) lub papier.

Właściwy wystrój

Kinderparty nie może być nudne – udekoruj więc przestrzeń domu lub ogrodu w kolorowe balony, serpentyny i inne ozdoby. Dobrze, jeśli będą nawiązywały do ulubionych bohaterów z  bajek Twojego dziecka.

5-Minute Crafts PLAY – 15 STUNNING DIY DECORATIONS FOR YOUR KIDS PARTY

Menu

W menu kinderparty musi znaleźć się oczywiście tort – najlepiej bardzo słodki i owocowy. Pamiętajmy jednak, planując zestaw dań, że dzieci nie będą jadły tyle, ile dorośli. Zrezygnuj więc z dań obiadowych, bo może okazać się, że zajęte zabawami dzieci nie będą miały czasu na zjedzenie schabowego z ziemniakami – za bardzo zajmie je zabawa. Znacznie lepiej sprawdzą się słodycze, owoce i zdrowe przekąski. Oprócz szaszłyków zrobionych z owoców warto przygotować kolorowe kanapki, popcorn i paluszki z ciasta francuskiego.

Zabawy

Jakie zabawy najlepiej zorganizować? Wybór jest naprawdę duży. Przede wszystkim zorganizowane przez nas zabawy powinny być bezpieczne, zajmujące i prowadzić do zwiększenia interakcji między dziećmi. Dzieci uwielbiają między innymi:

  • malowanie twarzy kolorowymi farbami – oczywiście nad tą zabawą należy mieć kontrolę i użyć do niej specjalnie przeznaczonych do tego farbek; dzieci z domalowanymi pyszczkami kotów lub innych zwierząt z pewnością będą w świetnym humorze,
  • quiz z nagrodami – szlachetna rywalizacja, połączona z wymierną nagrodą, z pewnością przypadnie malcolm do gustu,
  • kalambury – doskonale angażują dzieci i wpływają na rozwój ich kreatywności,
  • rywalizacja sportowa – doskonała zwłaszcza w przypadku organizacji kinder party w ogrodzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*