ROZRYWKAUROCZYSTOŚCI

Jak zorganizować urodziny dziecka? 5 porad

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zorganizować urodziny dziecka? 5 porad

Przyjęcie urodzinowe dziecka to wielkie wydarzenie — zarówno dla solenizanta, jak i jego rodziców. Dobrze zorganizowana impreza sprawi uczestnikom wiele radości i będzie wspominana przez wiele lat. O czym należy pamiętać, organizując urodziny dziecka? Jak zorganizować ten czas, aby żaden uczestnik się nie nudził?

Stwórzcie listę gości

Lista gości to najważniejsza część planu imprezy urodzinowej. To od niej zależy miejsce i godzina organizacji imprezy, a także niezbędny budżet. Jej wygląd może się różnić w zależności od tego, ile lat ma twoje dziecko. W przypadku dzieci w grupie przedszkolnej warto zaprosić każde z nich — impreza twojego dziecka na pewno będzie tematem rozmów, a niezaproszone dzieci mogą czuć się wykluczone. Im starsze dziecko, tym bardziej będzie się ono sugerowało stopniem zażyłości z poszczególnymi osobami.

Po stworzeniu listy może okazać się, że zamiast jednej imprezy, rozsądniej będzie zorganizować dwie. Jedna z nich może obejmować poczęstunek w przedszkolu czy szkole, a druga skupić się na osobach najbliższych. Wszystko zależy od chęci twojego dziecka.

Wybierzcie motyw imprezy

Imprezy tematyczne to popularny trend — zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Świetnym pomysłem będzie wybór motywu imprezy, pod który zostanie skomponowana cała impreza — od zaproszeń po wystrój sali. Motyw może być związany na przykład z zainteresowaniami dziecka lub ulubioną kreskówką. 

Zamów tort urodzinowy

Tort urodzinowy i zdmuchiwanie świeczek to najważniejsza część imprezy. To wyjątkowa chwila, podczas której dziecko może pomyśleć o swoich marzeniach i życzyć sobie ich spełnienia. Dzieci to najwięksi znawcy słodkości, dlatego dobry tort urodzinowy powinien być zarówno smaczny, jak i atrakcyjny wizualnie. Jeśli zastanawiasz się nad zamówieniem gotowego tortu, zapoznaj się z realizacjami Pracowni Artystycznej Sarzyński: https://www.art.sarzynski.com.pl/oferta/torty/torty-dla-dzieci

Zaplanuj atrakcje

Imprezę urodzinową można urozmaicić na wiele sposobów. Warto zadbać o to, by czas przyjęcia był zapełniony atrakcjami, z których będzie mogło skorzystać każde dziecko. Świetnym pomysłem będzie zorganizowanie cyklu gier i zabaw — od klasycznego głuchego telefonu czy kalamburów, aż do zabaw sensorycznych z bańkami mydlanymi, ciastoliną czy piaskiem kinetycznym.

Zadbaj o dokumentację imprezy

Impreza urodzinowa będzie pięknym wspomnieniem, które warto utrwalić aparatem czy kamerą. Nie ma konieczności wynajmowania fotografa — współczesne telefony robią zdjęcia wysokiej jakości, ponadto o pomoc można poprosić rodziców innych dzieci. Możesz także pomyśleć o wynajęciu fotobudki, w której każdy uczestnik imprezy będzie mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Fot.: American Heritage Chocolate/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*