ROZRYWKA

Jak wyposażyć plac zabaw dla dzieci?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wyposażyć plac zabaw dla dzieci?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Plac zabaw to miejsce, w którym rodzice, najczęściej wraz ze swoimi opiekunami, spędzają sporo czasu. Warto wyposażyć je tak, aby stworzyć przyjazną i przede wszystkim bezpieczną przestrzeń. Jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć na placu zabaw?

Dla maluchów i starszaków

Place zabaw najczęściej odwiedzają dzieci w różnych grupach wiekowych – zarówno maluchy, które dopiero nabyły umiejętność chodzenia, jak i starszaki. Warto więc zadbać o to, aby każde dziecko znalazło na nich coś dla siebie. W przypadku maluszków doskonałym wyborem będą mini zjeżdżalnie oraz bujaczki, a także zamykane huśtawki. Na placu zabaw nie może oczywiście zabraknąć piaskownicy, która stwarza wiele możliwości nie tylko w zakresie budowania konstrukcji z piasku, lecz również zawierania nowych znajomości czy nauki dzielenia się. Tymczasem dla starszaków odpowiednie będą zjeżdżalnie z różnymi elementami, po których można się wspinać. Już dzieciom w wieku przedszkolnym dedykowane są huśtawki otwarte, a także modele, za pomocą których mogą się huśtać wspólnie z kolegą czy koleżanką. Niezbędnym elementem wyposażenia będą też karuzele. Dodatkowo, w zależności od przestrzeni, jaką dysponujemy, można rozważyć wybór:

  • trampolin,
  • linariów,
  • elementów edukacyjnych,
  • elementów małej siłowni.

Z punktu widzenia rodziców bardzo istotne są również miejsca do siedzenia, na przykład w postaci ławek czy małych krzesełek. Dzieci najczęściej odwiedzają plac zabaw z opiekunami, dlatego warto zadbać również o wygodną przestrzeń dla nich.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Kwestia bezpieczeństwa pozostaje priorytetem zarówno dla rodziców, jak i osób odpowiedzialnych za wyposażenie placu zabaw. Dlatego też warto wybierać wyłącznie produkty, które posiadają stosowne atesty i spełniają określone standardy. Można zdecydować się zarówno na zestawy drewniane, jak i metalowe. Charakteryzować je powinna solidna konstrukcja, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, zwłaszcza jeśli plac zabaw znajduje się na wolnym powietrzu. Chcąc zakupić wyposażenie na plac zabaw, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie internetowej http://www.avisplacezabaw.pl/. Należy mieć na uwadze, że zakup odpowiednich urządzeń to tylko jeden aspekt – bardzo ważny jest także ich prawidłowy montaż, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych. Projektując plac zabaw, można wydzielić strefy dla najmłodszych, starszych dzieci oraz strefę sportową, tak zwaną siłownię pod chmurką, oczywiście w ramach dostępności wolnej przestrzeni. 

Fot.: Andrew Valdivia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*