DOM I OGRÓDWNĘTRZE

Płytki w mieszkaniu – dostępne rodzaje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Płytki w mieszkaniu – dostępne rodzaje

Artykuł sponsorowany

Płytki, zarówno podłogowe, jak i te na ścianę, to często wybierane rozwiązanie do mieszkania – zwłaszcza do łazienki lub kuchni. Dowiedz się więc, jakie rodzaje płytek znajdziesz na rynku oraz poznaj wszystkie ich zalety. 

Rodzaje płytek do mieszkania

Na rynku znajdziesz wiele różnych rodzajów płytek, zarówno tych łazienkowych i kuchennych, jak i tych bardziej nietypowych jak na przykład płytki do salonu. Jakie więc płytki wybrać? 

Najpopularniejsze są bez wątpienia klasyczne płytki ceramiczne, czyli glazura. To jedne z najbardziej tradycyjnych płytek na ścianę. Są one pokryte pięknym szkliwem, które odbija światło, dzięki czemu wnętrze zyskuje prawdziwego blasku.  Płytki te są wyjątkowo odporne na działanie środków chemicznych, dlatego też z łatwością można utrzymać je w czystości. Warto jednak pamiętać, że charakteryzują się one sporą kruchością, dlatego też są narażone na uszkodzenia mechaniczne. 

Innym dość popularnym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno na ścianach, jak i na podłodze, jest gres. Gres to nic innego jak płytki ceramiczne, które zostały poddane dodatkowemu procesowi prasowania. Charakteryzują się one dużo twardością oraz wyjątkową wytrzymałością na uszkodzenia. 

Często wybieranym rozwiązaniem jest także terakota. Są to płytki kamionkowe, które oprócz sporej wytrzymałości cechują się również pięknym i niepowtarzalnym kolorem – są one bowiem wypalane z oczyszczonej, drobnoziarnistej gliny, której zawdzięczają swoją nietypową barwę. 

Liczy się design

Oprócz materiału, z którego wykonane są płytki, ważny jest również ich design – a tutaj masz jeszcze większe pole do popisu. Możesz bowiem wybierać spośród płytek matowych, które świetnie sprawdzą się w dużych przestronnych kuchniach i łazienkach oraz płytek połyskujących, które będą uniwersalnym rozwiązaniem do każdego wnętrza. Na rynku znajdziesz także bogactwo kolorów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że znajdziesz idealne płytki do swojego wnętrza. Ciekawym pomysłem są również płytki przypominające i imitujące inne materiały, na przykład bardzo popularne płytki drewnopodobne, które nadadzą wnętrzu przytulnego i naturalnego charakter. Ponadto, możesz też wybierać spośród płytek o różnym kształcie – bardzo modnym i ciekawym rozwiązaniem będą z pewnością płytki patchwork.

Fot.: pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*