HOBBYROZRYWKA

Jak rozpocząć przygodę z techniką decoupage?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak rozpocząć przygodę z techniką decoupage?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie da się ukryć, że obecnie coraz więcej osób poszukuje kreatywnego i produktywnego sposobu na spędzenie wolnego czasu. Właśnie dlatego obecnie możemy obserwować znaczny wzrost popularności technik rękodzielnictwa, a jedną z nich jest właśnie decoupage. Jest to nic innego jak sposób na samodzielne ozdabianie przedmiotów i wydobywanie z nich wyjątkowego piękna. Jednak jak można rozpocząć przygodę z decoupage i co będzie nam potrzebne?

Czym jest decoupage?

Decoupage to technika zdobienia przedmiotów, która wywodzi się z Francji. To właśnie tam rozpoczęto kreatywne ozdabianie przedmiotów i nadawanie i ich personalizowanie. W najprostszych słowach można powiedzieć, że decoupage to dekorowanie przy pomocy cienkiego, specjalnego papieru, czyli tzw. serwetek decoupage. Z tego też powodu, technikę tą często określa się mianem „serwetkowej”. Z papieru wycina się dowolne wzory, a następnie układa z nich kompozycje, które za pomocą specjalnego kleju, zostają na stałe przytwierdzone do ozdabianego przedmiotu. Za pomocą decoupage można ozdabiać przeróżne powierzchnie jak np. szkło, plastik czy nawet i papier, choć najczęściej technika ta wykorzystywana jest do zdobienia przedmiotów wykonanych z drewna lub nawet i z metalu. 

Jak efektywnie rozpocząć przygodę z decoupage?

Okazuje się, że decoupage to technika zdobienia, która nie wymaga od nas ogromnych nakładów finansowych. Każdy z nas z pewnością posiada we własnym domu przedmiot, któremu brakuje nieco uroku. Może być to komoda, stół, naczynia czy nawet i wazon. Jedyne co będzie nam potrzebne, to odpowiedni papier z dowolnymi wzorami, klej do decoupage oraz zestaw pędzelków. Wszystko to możemy znaleźć chociażby w sklepie internetowym https://zielonekoty.pl/. Dodatkowo, to my sami musimy wykazać się odrobiną fantazji i kreatywności, dzięki czemu będziemy mogli stworzyć oryginalne i nietuzinkowe kompozycje. 

Decoupage – sposób na wolny czas i rozwój osobisty

Jeśli technika decoupage faktycznie nas zainteresowała, wówczas możemy liczyć na znacznie więcej korzyści, niż tylko przedmioty, które będą ozdobione w oryginalny sposób. Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, decoupage to technika rękodzielnictwa, więc przyczyni się ona do rozwoju naszych zdolności manualnych. Dodatkowo pobudzi to naszą kreatywność i sprawi, że będziemy spędzać nasz wolny czas w wyjątkowo produktywny sposób. Decoupage jest przeznaczony dla każdego z nas – bez względu na wiek. Wystarczą tylko nasze chęci i odpowiednie pomoce, a także i zaangażowanie.

Fot.: pure julia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*