Artykuł sponsorowany
Towar w magazynie musi być bezpieczny, mieć zapewnione odpowiednie warunki, przy których nie będzie niszczał ani nie straci swoich właściwości. Odpowiednie dostosowanie magazynu i jego specyfikacji do rodzaju towaru, jaki się w nim przechowuje, to absolutna podstawa i minimum. Zobacz, jak przechowywać rozmaite rzeczy w magazynie, by przynosił on zyski, a nie straty.
Magazyn, w którym trzymana jest żywność, w zależności od jej rodzaju, musi spełniać różne warunki. Jeśli towar spożywczy wymaga przechowywania w chłodni, oczywiście konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniej temperatury, przede wszystkim jej stałości. Mrożonki trzymane w chłodniach nie mogą ani na sekundę obniżyć swojej temperatury i zacząć się rozmrażać, ponieważ prowadzi to do rozwoju niebezpiecznych bakterii, w tym salmonelli. Nabiał oraz mięso także muszą być przechowywane w stałej temperaturze około 4 stopni Celsjusza, by nie doszło do ich zepsucia. Suchy prowiant może być przechowywany w zwykłej hali magazynowej, jednak wilgotność powietrza musi być w niej niska, by produkty nie zamokły i nie zaczęły pleśnieć lub nie straciły świeżości. By zabezpieczyć suchą żywność przed zepsuciem czy zamoknięciem, możesz wykorzystać meble metalowe Metalfactor, które dodatkowo stworzą optymalne warunki do przetrzymywania prowiantu.
W magazynie z urządzeniami elektronicznymi wszystko musi być odpowiednio zabezpieczone, by nawet fałszywy ruch nie strącił drogiego sprzętu z półki i nie spowodował ogromnych strat. Półki magazynowe muszą być stabilne, szerokie i bardzo wytrzymałe. Sprzęty elektroniczne potrafią naprawdę sporo ważyć, a to wpływa na bezpieczeństwo pracowników magazynu oraz samego towaru. Wygrodzenia magazynowe to zabezpieczenia na półki i regały w magazynie. Zapewniają one bezpieczeństwo pracownikom, uniemożliwiając praktycznie zrzucenie towaru z półki. Warto wdrożyć je zwłaszcza na dużych, otwartych przestrzeniach magazynowych, gdzie zawsze jest tłok i dużo się dzieje. Mocne, metalowe siatki skutecznie blokują nawet bardzo ciężkie towary, które bez tej formy zabezpieczenia wylądowałyby na podłodze. Wilgotność powietrza w takim magazynie nie powinna być wysoka, by przypadkiem nie uszkodziła elektroniki w przechowywanych sprzętach. Jak wiadomo, prąd i woda się nie lubią, może więc dojść do awarii sprzętu jeszcze przed jego trafieniem na półki sklepowe.
Wszystko, co “żyje”, najtrudniej jest utrzymać w przestrzeni magazynowej. Rośliny doniczkowe bardzo często ze szklarni, gdzie były uprawiane przez cały okres życia, trafiają do magazynów, gdzie marnieją i tracą na jakości. By zapobiec niszczeniu rośliny, należy zadbać o warunki, odpowiednie dla danego gatunku. Magazyny dla roślin nie mogą być uniwersalne, można przechowywać w nich tylko te gatunki roślin, które mają zbliżone wymagania co do podlewania, temperatury, oświetlenia oraz wilgotności powietrza. Jeśli o to nie zadbasz, niektóre rośliny będą rosły doskonale, ale inne uschną, a jeszcze kolejne zgniją od nadmiaru wody.
W magazynach przechowuje się wszelkiego rodzaju towary, w zależności od tego, jakie jest przeznaczenie danej hali. Pamiętaj o tym, by zawsze zapewniać warunki idealnie dopasowane do wymagań danych sprzętów czy produktów. W ten sposób unikniesz zniszczeń towaru, zminimalizujesz dodatkowe koszty oraz straty i dopiero wtedy sprawisz, że magazyn stanie się dochodowy.
Zdjęcie główne: Alexander Isreb/pexels.com