KARIERA I FINANSE

Gdzie szukać promocji?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie szukać promocji?

Artykuł sponsorowany

Badania ankietowe pokazują, że z powodu inflacji Polacy kupują mniej. Przeczytaj, jak możesz oszczędzać na zakupach i w jaki sposób znaleźć produkty w najbardziej okazyjnych cenach.

Kody rabatowe i systemy cashback 

Atrakcyjnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci zaoszczędzić, jest korzystanie ze specjalnych platform umożliwiających zakup produktów z dodatkowym zwrotem przy transakcji. Aby otrzymać zniżkę cashback, wystarczy założyć konto na platformie zakupowej i dokonać transakcji w wybranym sklepie za jej pośrednictwem. Kilkuprocentowy zwrot z zakupów zostanie przelany na Twoje konto. Jeśli cenisz sobie zakupy w sklepach wielobranżowych, takich jak Lidl, sprawdź koniecznie program cashback i aktualne rabaty dostępne na stronie: https://zrabatowani.pl/lidl

Gazetki promocyjne i aplikacje

Internet to jedno z najlepszych źródeł wyszukiwania promocji. Codziennych okazji można szukać m.in. w aplikacjach zbierających papierowe i wirtualne gazetki promocyjne z różnych sklepów. Jeśli planujesz zakup np. sprzętu agd czy mebli, dobrą praktyką jest także korzystanie z internetowych porównywarek cen. Dzięki temu znajdziesz interesujący Cię produkt w promocji lub u sprzedawcy, który dolicza najmniejszą prowizję. Łowcy promocji polecają również zakładanie w sklepach kart lojalnościowych i zapisywanie się do newslettera w zamian za kody zniżkowe lub możliwość skorzystania z darmowej dostawy.  

Wyprzedaże sezonowe

Posezonowe promocje to świetna okazja, żeby uzupełnić garderobę, zmienić wystrój wnętrza czy wymienić sprzęt elektroniczny. Warto jednak korzystać z wyprzedaży z rozsądkiem i kupować tylko to, co zamieściliśmy wcześniej na liście zakupów. Podczas wyprzedaży trzeba zwracać uwagę na metkę, sprawdzać składy i dokładność szwów, listew czy detali ubrań. Dobrze jest kupować tylko to, co jest potrzebne, uniwersalne i będzie użytkowane przez długi czas. Letnie wyprzedaże, kiedy wszyscy myślami są już przy garderobie jesiennej, mogą być świetną okazją, żeby kupić np. strój kąpielowy czy klapki na następny rok. 

Promocje w sklepach spożywczych

Aby oszczędzać na zakupach spożywczych, warto kupować produkty w aktualnych promocjach, a także wybierać tańsze zamienniki znanych produktów. W oszczędzaniu dużą rolę odgrywa dobra organizacja – dzięki tworzeniu list zakupowych i tygodniowego jadłospisu nie decydujesz impulsywnie, kupujesz mniej i nie marnujesz żywności, ponieważ masz zaplanowane wszystkie posiłki i wiesz, czego potrzebujesz.

Fot.: Markus Spiske/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*