RELACJE

Co zrobić, aby pierwsza randka była niezapomniana?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Co zrobić, aby pierwsza randka była niezapomniana?

Pierwsze wrażenie bywa kluczowe w relacjach damsko-męskich. Robi się je jednak tylko raz i nie ma na nie metody. Tym bardziej warto, aby pierwsza randka była wyjątkowa. Co zrobić, aby jej nie zepsuć i olśnić drugą osobę?

Komedie romantyczne nie są dobrym wzorcem

Wypaczona wizja idealnej randki ma tutaj duże znaczenie. W tego rodzaju filmach kobieta i mężczyzna od razu są w sobie szaleńczo zakochani, on obdarowuje ją drogimi prezentami, ona już wie, że to “ten jedyny”. Wszystko oczywiście odbywa się w bajecznie drogiej restauracji, gdzie oboje poważnie rozmawiają o uczuciach. Takie wizje – swoją drogą dość absurdalne – można mnożyć. Warto jednak zdać sobie sprawę, że próba odegrania scen podpatrzonych w komediach romantycznych, raczej zepsuje pierwszą randkę, niż jej pomoże. Zdecydowanie lepiej jest podejść do niej z dystansem, bez zbędnych oczekiwań i z dużą dozą pozytywnej energii.

Gdzie wybrać się na pierwszą randkę?

Droga restauracja odpada – atmosfera w takim miejscu będzie zbyt formalna, pierwsza randka powinna zaś być królestwem spontaniczności. Z podobnych względów należy odrzucić kino, gdzie interakcje w trakcie seansu niemal zamierają. Poza tym oba pomysły są przewidywalne i dość nudne. Zamiast tego powinno się starać o zbudowanie swobodnej atmosfery, która sprzyja płynnej, ciekawej i lekkiej rozmowie. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie klasyczna kawa, ciastko i spacer po nich. Jeśli sytuacja będzie temu sprzyjać, można pokusić się o nietypowe działanie i przenieść randkę do kręgielni, wesołego miasteczka lub w któreś z ulubionych przez nas miejsc. 

5-Minute Crafts GIRLY – 25 FIRST DATE HACKS AND TIPS

Czy przynieść ze sobą prezent?

Dylemat ten dotyczy przede wszystkim panów i jest to wręcz klasyczny problem, który może od początku źle ustawić relacje pomiędzy dwojgiem ludzi. Przynoszenie kwiatów lub, co gorsze, innych prezentów jest zupełnie niepotrzebne. Może mieć w sobie coś z przesadnego przymilania się lub wręcz niemal przekupstwa – a przecież nie chcemy wynagradzać kogoś za spędzanie z nami czasu! Jedyną nagrodą powinna być nasza obecność i okazywanie komuś cennej uwagi. 

Czy być za wszelką cenę miłym?

Przede wszystkim trzeba być sobą. Nie powinno się na siłę udawać grzeczności. Trudno stworzyć niezapomnianą atmosferę pierwszej randki, poprzez przytakiwanie komuś i traktowanie drugiej osoby, jak kogoś nieziemskiego, komu należy się wszystko, co najlepsze. To prosta droga do tego, aby atmosfera stała się nudna i bardzo przewidywalna. 

O czym rozmawiać?

Odpowiedź jest prosta: o wszystkim, co będzie podsycać rozmowę i czynić ją zajmującą dla obu stron. Trudno w gruncie rzeczy o zakreślenie katalogu tematów, które powinno się poruszać i wykluczeniu kilku, których absolutnie nie powinno być na pierwszej randce. Wiadomo jednak, że trzymanie języka na wodzy powinno zacząć się wtedy, gdy zaczynamy mówić zbyt otwarcie o uczuciach, angażowaniu się i planach na przyszłość. 

Jak się ubrać?

Dobrym pomysłem jest wybranie takiego ubioru, który będzie podkreślał kobiecość i męskość. Oczywiście nie chodzi o przyjście w smokingu lub sukni balowej, ale o coś jednocześnie wygodnego i akcentującego nasze atuty. W przypadku pań sukienka zawsze wypadnie lepiej niż spodnie. Oczywiście można stworzyć bardzo kobiece stylizacje z jeansami, ale mowa tutaj o bardzo ogólnych zasadach. Panowie zaś powinni założyć koszulę. Wraz z nią dobrze będzie się komponować sportowa marynarka. Trzeba też pamiętać, że jednym z atrybutów męskości jest lekki zarost na twarzy.

Czy umawiać się na kolejną randkę?

Dobrą kontynuacją udanej pierwszej randki jest… Kolejna randka. Najlepiej jednak, żeby doszło do niej w naturalny, spontaniczny sposób i była wolą obu stron. Niezbyt dobrym pomysłem są pytania typu: “czy się jeszcze zobaczymy?”. Takie słowa zdradzają, że tracimy dystans i bardziej zależy nam na kontynuowaniu relacji za wszelką cenę, niż na rzeczywistym poznaniu drugiej osoby i zastanowieniu się nad tym, czy faktycznie nam się podoba. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*