ZDROWIE

Ćwiczysz na siłowni? O tych suplementach warto pamiętać!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ćwiczysz na siłowni? O tych suplementach warto pamiętać!

Artykuł sponsorowany

Podcza treningu Twój organizm wykonuje naprawdę ogromną pracę. Zwiększa się Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, ponieważ wydajesz więcej energii na podjęcie wysiłku fizycznego i przekroczenie swoich barier. Twoje ciało produkuje pot, przez co pozbywa się wody i minerałów. W dodatku zaczynają w Tobie zachodzić zmiany, które możesz odpowiednio supportować dietę i suplementami.

Jakie suplementy warto brać, jeśli regularnie trenujesz?

Żeby odpowiednio dobrać suplementy do swoich potrzeb, musisz zastanowić się nad tym, jakie są Twoje treningowe cele. Do najpopularniejszych należy poprawienie kondycji i wydolności, wzrost masy ciała (budowanie tkanki mięśniowej), redukcja masy ciała oraz poprawienie siły. Aby je realizować, nie wystarczy dbać o odpowiedni zestaw ćwiczeń – warto pomyśleć również o diecie!

Przy treningach wydolnościowych najważniejsze jest uzupełnianie wody i minerałów. W tym celu możesz regularnie pić elektrolity albo przyjmować minerały takie jak potas, sód, chlor i magnez w suplementach. Z kolei jeśli zależy Ci na budowie tkanki mięśniowej, z pewnością przyda Ci się testosteron, który pobudza mięśnie do wzrostu. Na redukcji niezwykle istotne jest wzbogacenie diety w białko. Niestety, w połączeniu z kalorycznymi restrykcjami wiążącymi się z chęcią utraty masy ciała, w codziennym jadłospisie może brakować miejsca na dodatkowy posiłek wysokobiałkowy. Jeśli chcesz zminimalizować ilość dostarczanych z białkiem kalorii, postaw na shake’i proteinowe na wodzie albo chudym mleku. Jeżeli natomiast zamierzasz pracować nad siłą swoich mięśni, to warta uwagi może okazać się kreatyna, która pozytywnie wpływa na regenerację tkanek, dysponowanie energią w mięśniach oraz rozbudowę i wzmocnienie tych ostatnich.

Jak wybierać suplementy?

Odpowiednie dobranie suplementów do potrzeb jest trudne, a wybieranie niesprawdzonych produktów może okazać się bezwartościowe. Żeby poradzić sobie z dylematem powodowanym przez obecność setek produktów na rynku, najlepiej kierować się własnym doświadczeniem, radami znajomych lub poleceniami autorytetów (na przykład trenera personalnego). Nie bój się sprawdzać produktów różnych firm i szukać opinii w Internecie czy wśród przyjaciół. Zwracaj uwagę na sportowe efekty, które osiągasz oraz na swoje samopoczucie.

Warto również pamiętać, że suplementy nie działają od razu. Ich wpływ na organizm zależy bardzo często od regularnego stosowania, a także przyjmowania wystarczająco wysokich dawek substancji. Jeśli masz zamiar rozpocząć suplementację, upewnij się, że wiesz, jak przyjmować dany preparat lub skontaktuj się z farmaceutą, lekarzem lub dietetykiem, żeby otrzymać więcej informacji na ten temat.

Zdjęcie główne: pexels.com/Nataliya Vaitkevich

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*