DOM I OGRÓDWNĘTRZE

Podróże to Twoja pasja? Taki wystrój pokoju na pewno Ci się spodoba!

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Podróże to Twoja pasja? Taki wystrój pokoju na pewno Ci się spodoba!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podróże to Twoja pasja? Taki wystrój pokoju na pewno Ci się spodoba!

Wystrój wnętrza inspirowany swoim hobby to znakomity przepis na stworzenie takiej aranżacji, która będzie ponadczasowa. Najłatwiej wykreujesz taką przestrzeń, gdy zdecydujesz się na ścienne dekoracje. Jakie? Propozycji jest całkiem sporo!

Jeśli dalekie podróże nadają sens Twojemu życiu i nie wyobrażasz sobie siedzenia długo w jednym miejscu, niech wystrój Twojego domu czy mieszkania zamieni się w przestrzeń prezentującą dotychczasowe wyprawy, które odbyłeś. Wybierając ozdoby takie jak drukowane na płótnie obrazy czy naklejki na ścianę, uda Ci się wprowadzić do salonu czy sypialni egzotyczny, leśny lub śródziemnomorski klimat.

W ten sposób, nawet gdy będziesz spędzał czas w domu, będziesz otoczony widokami z dalekich krajów. Takie akcenty dekoracyjne staną się nie tylko ozdobą, ale także elementem, który dobrze nastraja i przywodzi miłe wspomnienia.  

Naklejki ścienne – oto błyskawiczny sposób na metamorfozę pokoju

Zaczniemy od pierwszej propozycji jaką są naklejki ścienne. Jest to bowiem bardzo efektowny, a jednocześnie szybki w realizacji pomysł na udekorowanie pokoju. W przeciwieństwie do fototapet, które trzeba przyklejać klejem, naklejki są drukowane na samoprzylepnej folii, dzięki czemu montaż jest łatwiejszy w przeprowadzeniu.

Co więcej, w zależności od tego, co będzie przedstawiać wzór, naklejki można wykorzystać w przestrzeni w różny sposób. Rozległy, malowniczy pejzaż można przykleić na całej ścianie tak, by sypialnia otworzyła się na zapierający dech w piersiach widok. Z kolei wybierając grafikę, prezentującą najsłynniejsze budynki danego miasta, można umieścić ją tylko na fragmencie ściany na przykład nad kanapą w salonie.  

Warto również podkreślić, że naklejki nadają się także do ozdobienia gładkich frontów mebli. Jeśli wróciłeś z Portugali, gdzie zachwyciły Cię ręcznie malowane płytki azulejo, wybierz wzór przedstawiający takie kafle i odśwież nimi szafki w sypialni.  

Inspirująca naklejka: mapa świata to pomysł na wiele nowych podróży

Wystrój wnętrza może być inspirujący i doskonałym dowodem na to jest geograficzna naklejka na ścianę. Mapa świata zaprezentowana w ciekawy sposób sprawi, że cała Ziemia znajdzie się na wyciągnięcie Twojej ręki. Do wyboru jest wiele rozmaitych kompozycji.

Dużą popularnością cieszą się: minimalistyczne wzory prezentujące jedynie kontury lądów, typograficzne przedstawienia z nazwami poszczególnych państw wpisanymi w granice krajów, a także naklejki utrzymane w duchu retro, na których mapy przypominają starodawne dokumenty z czasów wielkich odkryć geograficznych.

Wachlarz motywów jest jednak znacznie szerszy. W industrialnej aranżacji świetnie będzie wyglądać mapa przypominająca kolorowe graffiti na murze, w romantycznej będą to lądy wypełnione kwiatowym deseniem, a w skandynawskim wnętrzu mapa o zgeometryzowanych kształtach. Dopasowując styl naklejki do aranżacji dekorowanego pokoju, uda się stworzyć zachwycający wystrój.

Jaką zaletą odznacza się taka naklejka? Mapa świata w dużym formacie umieszczona na ścianie może stać się znakomitym źródłem inspiracji do planowania kolejnych podróży. Mając cały świat na wyciągnięcie ręki, z pewnością nie zabraknie pomysłów na dalsze wyprawy.

Malownicza naklejka – mapa świata to nie jedyna propozycja

Mapa świata na ścianie to świetny pomysł, gdy jest się miłośnikiem podróży, ale to nie jedyna propozycja. Chcąc poczuć się dokładnie tak, jak podczas wyprawy do odległego kraju, gdzie otaczała Cię malownicza przyroda i zapierające dech w piersiach widoki, świetną opcją będzie naklejka z pejzażem, która udekoruje całą ścianę.

To dobry pomysł na ozdobienie sypialni, w której każdego dnia zaczynasz nowy dzień. W ten sposób będziesz się budził, mając przed oczami egzotyczne morze, toskańskie pagórki, alpejskie szczyty czy tropikalny las zwrotnikowy. Warto wybrać taki widok, z którym wiążą się najpiękniejsze wspomnienia, bo w ten sposób aranżacja pokoju nie znudzi Ci się przez długie lata.  

Warto wspomnieć o tym, że istnieje opcja zamówienia naklejki ze swojego zdjęcia, dzięki czemu na ścianie może zagościć wielkoformatowa fotografia Twojego autorstwa. To znakomity pomysł na pamiątkę z dalekiej podróży.

Zawieś na ścianie obraz z miastem, które do tej pory wspominasz!

Samoprzylepne naklejki to nie jedyny pomysł na zachwycający wystrój wnętrza. O dalekich wyprawach mogą przypominać także obrazy. Wielkoformatowe przedstawienia zawieszone na ścianie w zaledwie kilka chwil sprawią, że na wyciągnięcie ręki pojawi się Twoje ulubione miasto.  

By aranżacja prezentowała się oryginalnie, wybierając przedstawienia znanych miast warto postawić na takie wzory, które nie zdradzają od razu, co to za miejsce. Pamiętajmy o tym, że Paryż to nie tylko Wieża Eiffla, Londyn to nie tylko Big Ben, a w Rzymie poza turystycznymi uliczkami znajduje się wiele malowniczych zakątków, które także zasługują na uwagę. Gdy się podróżuje, trzeba schodzić z utartych szlaków, by poznać prawdziwe oblicze zwiedzanego miasta.

Ścienne dekoracje, czy to naklejki, czy to obrazy, staną się wyjątkową pamiątką z miejsc, w których byłeś, albo inspiracją do tego, by zaplanować kolejną ekscytującą podróż. Szeroki wybór wzorów gwarantuje, że znajdziesz przedstawienia idealne dla siebie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*