UROCZYSTOŚCI

Baby shower – co kupić młodej mamie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Baby shower – co kupić młodej mamie?

Pojęcie ‘’baby shower’’ nie jest zbyt popularne w Polsce, ale coraz więcej osób je organizuje. Przyjście dziecka na świat jest przecież ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny i znajomych. Co przyda się młodej mamie?

Co to jest baby shower?

Pod pojęciem ‘’baby shower’’ rozumiemy rodzaj przyjęcia, który jest organizowany dla kobiety w zaawansowanej ciąży i jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Stosunkowo mała popularność tego ciekawego zwyczaju w Polsce nie powinna dziwić – zrodził się on w dalekiej Ameryce. 

Kiedy organizuje się baby shower?

Najlepszym terminem dla zorganizowania baby shower są ostatnie miesiące ciąży. Oczywiście należy  w tym przypadku brać pod uwagę samopoczucie przyszłej mamy.  Zorganizowanie baby shower dla kobiety, która zaraz urodzi dziecko, jest jednak bardzo miłym gestem, który zwykle bardzo pozytywnie wpływa na jej samopoczucie. Ma wówczas poczucie, że jej bliscy interesują się nią i jej dzieckiem oraz wspierają przed porodem. Angielska nazwa ‘’baby shower’’ jest dość trudna do przetłumaczenia na język polski – chodzi raczej o ‘’obsypywanie’’ kobiety prezentami, a przede wszystkim czułościami.

Kto organizuje baby shower?

Organizacja baby shower spoczywa najczęściej na przyjaciółkach  lub siostrach przyszłej mamy. Najwięcej obowiązków organizatorskich bierze na siebie jedna z najbliższych koleżanek. W przyjęciu mogą brać udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Jak wygląda baby shower?

Poza towarzyskim spotkaniem, wspólną ucztą i rozmową, obowiązuje oczywiście skupienie się na ważnym wydarzeniu, jakim są zbliżające się  narodziny dziecka. Warto pamiętać o dekoracjach. W przypadku dziewczynki postawmy na różowe dekoracji, a w przypadku chłopca – na niebieskie. W trakcie imprezy puszcza się też kołysanki, zebrani niekiedy bawią się w wybieranie imion dla dziecka. Integralną częścią imprezy jest też robienie sobie z ciężarną kobietą fotografii,  które stanowią świetną pamiątkę z okresu oczekiwania na dziecko. 

Jakie rzeczy kupić młodej mamie?

Lista rzeczy, które kupuje się przyszłej mamie z okazji baby shower bywa zróżnicowana w zależności od potrzeb i preferencji kobiety. 

5-Minute Crafts Girly – 15 AWESOME DIY BABY SHOWER PRESENTS

Bukiet dziecięcych ubranek 

Można go zrobić samemu lub zamówić w jednym ze sklepów internetowych. Z pewnością taki oryginalny  prezent nie tylko zostanie świetnie odebrany, ale na długo zapadnie w pamięć. Pokaże też kreatywność osób, które pomyślały właśnie o tak nietypowym podarku. 

Praktyczne prezenty dla mamy i dziecka

Bardzo dobrym pomysłem będą praktyczne upominki. Dobrym wyborem będą kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji, wanienka do kąpania lub niania elektryczna. Dziecku możemy kupić również  zabawki edukacyjne. Mowa tutaj o grzechotkach, maskotkach lub specjalnie zaprojektowanych matach edukacyjnych.

Przyszłej mamie możemy kupić piękny szlafrok, piżamkę lub poradniki, które wprowadzą ją jeszcze lepiej w niuanse pierwszych tygodni i miesięcy macierzyństwa. 

Personalizowane prezenty dla dziecka  

Szczególne miejsce wśród prezentów z okazji ‘’baby shower’’ zajmują te, które są spersonalizowane. Pięknym prezentem będą np. takie same bransoletki dla mamy i córki z wygrawerowanymi imionami lub podobne łańcuszki z zawieszką. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • BOX 21.10.2021

    Jeśli chodzi o prezenty, to wydaje mi się, że zdecydowanie wygrywają te o praktycznym zastosowaniu. Narodziny dziecka wiążą się z dużymi wydatkami, więc zamiast zasypywać rodziców gadżetami warto postawić na coś, co się im faktycznie przyda.